Een korte theepauze vormde de overgang naar een discussie over de behandelde onderwerpen aan de hand van in de pauzes schriftelijk inge diende of tijdens de discussie mondeling ge stelde vragen met een forum, gevormd door de inleiders onder voorzitterschap van Ir. G. A. van Wely. Een verslag van deze discussie zal in een volgend nummer van dit tijdschrift worden opgenomen. De sluiting van de eerste dag werd verricht door de heer B. M. de Bruin, penningmeester van het NGL, die per 1 januari 1968 de hui dige voorzitter, de heer Rietveldt Ing. zal op volgen. Over het afscheid van de voorzitter, sprak de heer De Bruin aldus: De heer Rietveldt heeft de oprichting van de Stichting NGL in 1959 en alles wat daaraan is voorafgegaan, meegemaakt en hij heeft na de oprichting als voorzitter op voortreffelijke wijze meegewerkt om aan deze stichting ge stalte te geven. Het zijn niet de statuten of het huishoudelijk reglement die deze uitbouw bewerkstelligd hebben, maar mede de bezie lende leiding en de visie, waardoor het bestuur als een goedwerkend team de resultaten van heden heeft mogen bereiken. Ik weet ook dat deze taak geen eenvoudige is, maar ik verheug mij in ieder geval te kunnen treden in de voetstappen van een groot voor ganger. Jij kunt terugzien op een prachtige groei van het NGL, gegroeid naar een groot congres, waaraan een tentoonstelling is verbonden, waarbij het NGL contactpersoon is voor een ieder, die landmeetkundige instrumenten ver koopt enerzijds, en anderzijds de gehele land meetkundige wereld. Rietveldt, je gaat deze werkzaamheden beëin digen. Het bestuur is je dankbaar voor de vele werkzaamheden die je hebt verricht, en ik meen dat ik ook spreek namens de aanwezigen in de zaal, namens allen die zich nauw ver bonden voelen met het NGL, wanneer ik zeg: hartelijk dank voor dit alles! Na een dankwoord aan de sprekers en aan de voorzitter van het forum, sloot de heer De Bruin de bijeenkomst op deze eerste dag. De dames keerden inmiddels terug van hun bezoek aan „Montferland" en het kasteel „Bergh". Ze waren 's morgens na de opening in twee bussen vertrokken en maakten een prachtige tocht via Hoenderlo, langs de Hoge Veluwe en het Deelerwoud, het nieuwe recrea tiegebied, dat in het voorjaar 1968 voor het eerst voor het publiek wordt opengesteld. Het weer was fantastisch en er werd genoten van de prachtige herfstkleuren. In „Montfer land" heette Mevr. Schrikkema de dames na mens de congrescommissie welkom. Na de verzorgde lunch vertrok het gezelschap naar het kasteel „Bergh". Daar werd in het Ned. Hervormde kerkje door rentmeester Vriesen een duidelijke uiteenzetting gegeven over de vroegere bewoners van het kasteel en hun be zittingen. Na de rondgang door het kasteel, waar schit terende schilderijen, stijlvolle, oude meubelen en prachtig tin en koper te zien waren, werd de toren beklommen. Er werd genoten van het prachtige uitzicht. In „De Waag" te Does burg werd de thee gebruikt en daarna weer terug naar Arnhem, waar samen met de heren deelgenomen werd aan het diner-dansant. 216 De huidige en komende voorzitter. - V.l.n.r. J. Rietveldt Ing. en B. M. de Bruin. Voor het vertrek van de dames naar Montferland.

(NGT) Geodesia | 1967 | | pagina 6