Mr. Ir. S. M. Meelker IN MEMORIAM De strijd is uitgestreden. Mr. ir. S. M. Meel ker,Directeur van het kadaster, overleed op 23 januari 1968. Met ingang van 1 januari 1968 werd hem eer vol ontslag verleend. Een briljante carrière werd afgebroken. In huiselijke kring nam hij afscheid van zijn naaste medewerkers en van de Dienst die hem zo na aan het hart lag en waarvan hij de stormachtige ontwikkeling gedurende ruim dertig jaren niet alleen mee beleefde maar waaraan hij de laatste decennia mede richting gaf. De heer Meelker keerde terug naar zijn ge boortedorp Exloo, om er in de rust van de zo vertrouwde Drentse omgeving herstel te zullen vinden van zijn geschokte gezondheid. Het zo zeer gehoopte herstel heeft hij niet meer gevonden. Reeds vrij spoedig daarna moest hij in het ziekenhuis te Emmen worden opgeno men, waar hij op 23 januari j.l. is overleden. Geboren op 5 juli 1913, volgde dhr. Meelker na het lager onderwijs in zijn dorp een oplei ding aan de Hogere Burger School te Coevor- den. Reeds tijdens zijn H.B.S.-tijd stond hem al voor de geest, na het behalen van het diplo ma te trachten, landmeter te worden. Tot het begin van de dertiger jaren was de op leiding tot landmeter nog geheel in de sfeer waarin deze toen grotendeels thuisbehoorde, namelijk aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen, waar een zgn. landmeterscursus was ingericht. In die tijd was prof. Dieperink (o.a. het bij ouderen nog wel bekende Dieperink- statief houdt voor velen nog de herinnering aan deze opleider levend) de ziel van deze Cursus, voor het volgen waarvan de 20-jarige Meelker in 1933 als student aan de Wagening- se Landbouwschool werd ingeschreven. Reeds een jaar later slaagde de jonge student voor het examen van de eerste studieperiode. We leefden evenwel in die jaren in een tijd van bezuiniging. De voorstanders van het over brengen van de landmetersopleiding vanuit de landbouwwetenschappelijke sfeer naar die van 12

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 12