sche Hogeschool te Delft het diploma van geo detisch ingenieur uitgereikt. Al was hij wars van alle huldiging, ook wij van de middelbare landmeetkundigen konden hem toen bij die gelegenheid fêteren: dezelfde week nog had de eerste groep van de overgangsvakcursus les in „Inleiding tot het Recht'", een vak dat mr. Meelker voor zijn rekening nam en bij monde van collega K. Prakken werd hij in een ver diende huldiging betrokken. Directeur In 1957 werd mr. Meelker benoemd tot secre taris van de Staatscommissie inzake het Ka daster, welke Staatscommissie tot taak had, de Regering te adviseren over in het bijzonder de juridische en planologische functies welke het Kadaster in de maatschappij behoort te vervullen, en over de wenselijkheid van een wettelijke regeling betreffende het Kadaster: Deze Staatscommissie kwam in 1965 met zijn taak gereed, mede dank zij de motorische werkzaamheid van de secretaris. Intussen was dhr. Meelker na de pensionering van dhr. Stoorvogel m.i.v. 1 juni 1958 Direc teur van het Kadaster geworden. Was hij sedert augustus 1954 reeds lid van de Rijks commissie voor luchtfotografie en nauw be trokken bij de ontwikkeling van de fotogram- metrie, als hoofd van de kadastrale dienst werd hij tevens lid van het Comité de Direc tion van de Organisation Européenne d'Etu- des Photogrammétriques Expérimentales (O.E.E.P.E.) waardoor hij tijdens de vergade ringen hiervan in de verschillende Europese landen kon kennis nemen van de stand van zaken in andere Staten, en persoonlijk van ge dachten wisselen met diensthoofden in het bui tenland. Niet alleen hierdoor kon uiteindelijk de kadastrale dienst in Nederland profiteren van de praktische resultaten welke reeds in andere Europese landen waren bereikt. Ook zijn benoeming in 1958 tot President van het Office International du Cadastre et du Régime Foncier droeg hiertoe bij, mede omdat door de vestiging in Den Haag van het Bureau van het O.I.C.R.F. hij de bronnen vlak bij de hand had, om zich te oriënteren op het gebied van de landregistratie, zoals deze in andere delen van de wereld werd bedreven. Mede door zijn activiteiten, schriftelijke adviezen en persoon lijke contacten op dit terrein, hebben Neder land en het Nederlandse Kadaster dank zij mr. ir. Meelker een goede naam en grote be kendheid verworven bij de specialisten welke zich elders ter wereld met de problemen van landregistratie en kadaster bezig houden. Welk een schat van kennis en ervaring zullen wij in deze geweldige dynamische tijd van veranderingen in onze Nederlandse kadastrale wereld moeten missen, nu hij voortijdig zijn taak heeft moeten neerleggen. Honderden vrienden en bekenden waaron der velen uit de kadastrale diensten hebben hem vanuit de oude kerk van Odoorn (de zelfde waar hij 54 jaar te voren de doop ont ving) naar zijn laatste rustplaats gebracht. Moge het medeleven van deze velen enige troost brengen aan haar, naar wie onze ge dachten in deze droeve dagen uitgaan. P. S. TEELING CraftTirfc SPEELT OPEN KAART! FIRMA J. UILING - ZEIST Verlengde Slotlaan 64 - Tel. 03404-15659 14 Snel en nauwkeurig méér gegevens per kaart en tóch gemakkelijk afleesbare tekeningen, met •"mui Kgi ma Vraagt inlichtingen en catologus bij: CRAFTONE, de ideale plakras- ters. Meer dan 300 verschillende patronen. Ook in THERMO-kwa- liteit, die bijzonder geschikt is voor lichtdrukken. CRAFTAPE, markeringsplakband vanaf 0,5 mm breed. In vele kleu ren, patronen en breedten. Snel en sekuur met de Craftape-pen aan te brengen.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 14