van en uit het 20-jarig bestaan Vereniging van Landmeetkundigen Op 1 november j.l. was het 20 jaar geleden, dat te Amsterdam door een kleine groep ge- interesseerden werd opgericht de Vereniging van Landmeetkundigen. Het huidige bestuur meende deze dag niet onopgemerkt voorbij te moeten laten gaan en nodigde daarom niet al leen de leden, maar ook hun dames uit, op 3 november naar Amsterdam te komen om dit jubileum in een algemene ledenvergadering en een daarop aansluitend programma te her denken en te vieren. In zijn openingswoord stelde de voorzitter dat de oprichters hun doelstellingen vooral t.a.v. de plaats van de landmeetkundige in de maatschappij, de opleiding tot landmeetkun dige op middelbaar niveau en het samengaan van verenigingen in een federatief verband, voor een niet gering deel bereikt mogen zien. Spreker memoreerde voorts de snelle groei van de vereniging, vooral in het laatste decen nium en sprak tenslotte de wens uit, dat de gedachtenwisselingen t.a.v. een nauwere samenwerking tussen de federaties van vereni gingen van beoefenaars der landmeetkunde tot een resultaat mogen leiden, dat met vreugde bij het 25-jarig bestaan van onze vereniging herdacht zou kunnen worden. Bij de terugkeer van de dames van een bezoek aan het havengebouw schorste de voorzitter de vergadering om deze tijdens de feestelijke lunch te heropenen met de mededeling dat hij tot zijn genoegen door het bestuur gemachtigd was een van de oprichters en wel de eerste voorzitter, collega Struik uit Hilversum, te benoemen tot lid van verdienste van onze ver eniging, als blijk van waardering voor hetgeen de heer Struik als een van de oprichters en als eerste voorzitter heeft verricht. Laatstgenoemde bleek met deze niet zichtbare onderscheiding zeer ingenomen te zijn. Op het middagprogramma stond een rondrit door die gedeelten van Amsterdam, die men niet gauw in een opsomming van bezienswaar digheden van deze stad zal tegenkomen nl. de nieuwe uitbreidingen, de tuinsteden in West en Zuid, aan de voorbereiding en de realise ring waarvan door onze Amsterdamse colle ga's veel is bijgedragen. Aan het eind van deze ondanks het niet fraaie weer geslaagde excursie richtte collega Riet- veldt namens de deelneemsters en deelnemers een woord van dank tot het bestuur, maar '-coral tot de collega's De Beurs en Ten Kroo- de aan wie de organisatie van deze lustrum viering wel bleek te zijn toevertrouwd. J.v.E. Kort verslag regionale bijeenkomst N.G.L.- N.L.F. te Arnhem Voor een gehoor van ruim honderd leden van het N.G.L. en de N.L.F. sprak op 19 oktober 1967 Ir. C. M. A. van den Hout, hoofdinge nieur bij de meetkundige dienst van de Rijks waterstaat, over „Fotogrammetrische kaar- tering op grote schaal". Uitvoerig werd de aerotriangulatie en de wijze van berekening behandeld. De berekening in de grootschalige opnamen werd pas mogelijk door de inschake ling van computers. Zowel „de proef Kat wijk" als „de proef Zaltbommel" werden be licht en de resultaten lieten niet na indruk te maken op het aandachtige gehoor. De bijeen komst, die gehouden werd in de kantine van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij werd geopend door de heer E. Schrik- kema, Ing. en gesloten door de heer Ir. W. Berends.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 15