kingen zijn voorgekomen. Uit een analyse van de hierbij gevolgde werkwijze valt op te ma ken, dat enkele aanpassingen en verbeterin gen van foto-technische aard, b.v. met be trekking tot de opnamehoogte en het tijdstip van opname, een gunstige invloed op de resul taten zullen uitoefenen. Tenslotte merkt de schrijver op, dat de beoor deling van de betrouwbaarheid van de foto- interpretatiekaarten afhangt van een uitspraak omtrent de eisen, die aan het basismateriaal voor een te ontwerpen plan gesteld moeten worden. Niet alleen voor cultuurtechnici maar ook voor landmeetkundigen lijkt mij het artikel van de heer Mijnlieff interessant en leerzaam Zoals U bekend is, wordt het tijdschrift tegen vergoeding van de verzendkosten aan belang stellenden op aanvraag toegezonden. Een verzoek per briefkaart aan de heer J. de Vries, p.a. Meetkundige Dienst van de Rijks waterstaat, Kanaalweg 3B te Delft, is vol doende. J.v.E. Landbouwbegroting 1968 De Ruilverkavelingswet is beslist nog geen ver ouderde wetgeving. De inpassing in het beleid van de ruimtelijke ordening van de ruilverka veling, waarin deze een ondergeschikte positie inneemt, wordt gerealiseerd door het zoveel mogelijk synchroon te laten verlopen van streekplannen en ruilverkavelingen. Aldus minister ir. P. J. Lardinois in de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting 1968 op 31 januari jl. Dit is weliswaar nog niet in elke ruilverkave ling het geval, maar wel in elk zgn. gevoelig gebied, waarbij de voorwaarde wordt gesteld, dat daar eerst een streekplan ter tafel ver schijnt. Voorbeelden van dit laatste zijn o.a.: Mergelland in Zuid-Limburg en het tuinbouw gebied De Grootslag in Noord-Holland. Ten aanzien van de omvang van de uitvoering van ruilverkavelingswerken merkte de be windsman op, dat met de thans in uitvoering zijnde half miljoen hectaren, 23 van de cul tuurgrond gemoeid is. Dit niveau ligt hoger dan enig ander Europees land te zien geeft. Uitbreiding van het stemmingsprogramma van 55.000 ha per jaar gaat moeilijk. Handhaving vereist alle inspanning, vanwege de budgetaire consequenties van de door twee ambtsvoor gangers geleidelijk doorgevoerde verhoging van dit stemmingsprogramma tot het huidige peil, dat de bewindsman thans waar moet zien te maken. Een en ander gaat immers bij gelijk blijvende hectareprijs van uitvoering, toch ge paard aan een van jaar op jaar toenemend be nodigd bedrag. De Minister van Landbouw is van mening, dat het geheel van maatregelen van subsidie voor nieuwe boerderijen bij boerderijverplaatsing en de vóórfinanciering op aantrekkelijke voor waarden voor het andere deel van die boerde- rijkosten en ook de vóórfinanciering bij uitbrei ding van grond, kritisch door de Directeur- Generaal van de Landbouw en de Directeur van de Cultuurtechnische Dienst onder de loep moet worden genomen. Want als er een andere vorm kan worden gevonden, die niet desas treus is voor de verplaatsing van in aanmer king komende bedrijven, wellicht een regeling zonder vóórfinanciering, dan kan misschien op korte termijn geld worden vrijgemaakt, dat hoog nodig is om de ruilverkavelingen in zo gewenst mogelijk tempo uit te voeren. Het werk met betrekking tot de gestemde ruilver kavelingen gaat inmiddels gewoon op basis van de oude normen door. ijjliPIl Technische Hogeschool Delft Landmeetkundig H.T.S.-er 18 Bij het laboratorium voor Geodetische Reken techniek van de Onderafdeling der Geodesie kan worden geplaatst een die na een opleiding zal worden beiast met het ontwikkelen van programmeersystemen op geodetisch gebied alsmede met het toe passen van de reeds ontwikkelde program meersystemen op theoretische en praktische problemen. Tevens zal hij assistentie moeten verlenen aan studenten op het gebied van program meren. Vereist: Goede wiskundige aanleg en belang stelling voor theoretische problemen. Ervaring strekt tot aanbeveling. Aanstelling en bezoldiging zal geschieden in het rangenstelsel der technische ambtenaren. A.O.W.-premie komt voor rekening van de Technische Hogeschool. Directe opneming in pensioenfonds. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken, Julianalaan 134, te Delft, onder vermelding van nr. B 6745/24714 in de rechterbovenhoek van de sollicitatiebrief.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 18