Van de Voorzitter Het is een traditie geworden, dat een nieuwe jaargang van Geodesia wordt voorzien van een „Van de Voorzitter" en bij de tiende jaar gang is dat ook zeker op zijn plaats. Bij de jaarwisseling kijken we terug op wat het afgelopen jaar ons heeft gebracht. Er is in 1967 veel gebeurd in het Nederlands Genoot schap voor Landmeetkunde. Binnenskamers, maar ook daarbuiten. Dierbare lezer, U bent hierbij nauw betrokken en we gaan de balans opmaken. Onze Stichting 1967 bracht ons „het Congres". Een enorme voorbereiding die resulteerde in twee mooie dagen in Arnhem, onze congresstad. Een pracht van een tentoonstelling en een nog mooier damesprogramma. Bent U er niet ge weest met Uw vrouw of verloofde? Jammer! Zo'n congres heeft vele functies. Bij de voor drachten die er worden gehouden hoort U op welke wijze de vakproblemen benaderd moe ten worden. Op de werkelijk prachtige ten toonstelling ziet U hoe de techniek ook de landmeetkunde begeleidt. En dan daar tussen door de ontmoeting met de collega die U sinds het vorige congres niet meer hebt ontmoet. Het is een belangrijke zaak dat de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkun de, sinds haar bestaan de landmeetkundige wereld deze gelegenheid biedt. Hulde aan de congrescommissie en het damescomité. Een stichting is een „lichaam met rechtsper soonlijkheid, beheerd door een bestuur, ge sticht tot een bepaald doel, met kapitaal, maar zonder leden". Beschouwen we de Stich ting N.G.L., dan verzeker ik U, een enthou siast bestuur en redactie van Geodesia is er wel. Het kapitaal is niet zo groot en dat nu moet gecompenseerd worden door de leden van de Vereniging van Technische ambtenaren van het Kadaster, de Vereniging van Land meetkundigen, de Vereniging Meetkundige Dienst van Rijkswaterstaat en de lezers van Geodesia. Niet alleen met geld! Als U Geodesia leest „uit de portefeuille", dan moet ik zeggen: hebt U met Uw opleiding, met Uw functie, met Uw ervaring, met Uw plaats in de landmeet kunde al eens een bijdrage, een artikel ge leverd voor Geodesia? 3

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 3