Van de Stichting bent U geen lid, maar U hoort er wel bij en ik mag toch aannemen dat het enthousiasme voor het vak dat U hebt ge kozen groter is dan dat van sommige verkoop sters in grote warenhuizen, die in het hand schoenenvak staan. Neem de handschoen op! Samenwerking De verenigingsstructuur is in discussie. In het afgelopen jaar bereikte U, via Uw vereniging het rapport „De N.L.F. en haar toekomst". Een rapport uitgebracht aan het hoofdbestuur van de Nederlandse Landmeetkundige Fede ratie. De besturen van de N.L.F. en het N.G.L. hebben samen uitvoerig over dit rapport ge discussieerd en zijn overgegaan tot de instel ling van een studiecommissie. Er is goede reden om aan te nemen dat deze commissie in het voorjaar van 1968 haar visie in een nieuw plan op tafel zal leggen. Naar wij hopen een plan, waarin ons de weg wordt gewezen naar een vorm waarin de zes verenigingen op effectieve wijze kunnen samenwerken, een bundeling van alle beoefenaren in de landmeetkunde. Welkom en afscheid Deze jaarwisseling gaat ook gepaard met bestuurswisselingen. In de loop van 1967 trad de heer P. J. van den Berg toe tot het bestuur van de Stichting N.G.L. Hij vervulde de func tie van tweede penningmeester, en zal nu als penningmeester de kas van het N.G.L. be heren. Laat hem zijn energie op de juiste manier ge bruiken en gireer Uw abonnementsgeld op tijd. Verder stel ik U voor de heren C. S. Hoos en B. H. W. Benda als vertegenwoordigers van de Vereniging Meetkundige Dienst van Rijks waterstaat in ons bestuur. De heer Benda zal de advertentie-acquisitie voor zijn rekening nemen en de heer Hoos vervult de functie van tweede penningmeester. Allen hartelijk wel kom. Ook moeten we bij de jaarwisseling afscheid nemen. De heren J. Rietveldt Ing. en E. Scbrik- kema Ing. beëindigen de bestuursfunctie in het N.G.L. Beiden zijn zij nauw betrokken geweest bij de oprichting van de Stichting en zij heb ben op voortreffelijke wijze gestalte gegeven aan het N.G.L. Van de heer Rietveldt als voorzitter herhaal ik wat ik op het congres heb gezegd: zijn leiding en zijn visie hebben van het bestuur een goed- werkend team gemaakt. De naam Schrikkema is niet minder bekend. Wanneer U de heer Schrikkema niet kent, dan hebt U op het 2e, 3e en 4e NG.L.-congres geen kennis gemaakt met de voorzitter van de con grescommissie; U hebt nooit iets te maken ge had met de advertentie-acquisitie van Geode- sia: U kent het rapport „Hulp bij studie" niet. Ik kan het mij nauwelijks voorstellen! Schrik kema en Rietveldt, hartelijk dank voor jullie bijdrage aan de groei van het N.G.L.! Bijeenkomsten In 1968 zal er geen congres zijn, maar we zul len elkaar zien op de rayonbijeenkomsten. Waar, vraagt U? Ik noem U Arnhem, Am sterdam, Eindhoven, Goes, Groningen, Rot terdam en Zwolle. En er zijn nog meer moge lijkheden. Als er in Uw omgeving nog niets wordt georganiseerd, neem dan eens contact op met onze rayoncommissaris, de heer J. F. van Weelden, Eastonstraat 52, Dordrecht (tel. 01850-40050). Hij zal U inlichten over de werkwijze. Geachte lezer, U ziet het, wij zijn al begonnen met het nieuwe jaar. Werkt U mee waar U kunt! Ik wens U namens het bestuur van het N.G.L. en de redactie van Geodesia een geluk kig en voorspoedig 1968 toe! B. M. DE BRUIN, voorzitter N.G.L. 4

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 4