67 gen op het bord, de toehoorders te boeien. Zijn inleiding besloeg de landmeetkunde van vroe ger, thans en straks en gaf door de kundige op zet daarvan een goede kijk op de gebruikte methoden en het gebruik van diverse instru menten. Door de slechte weersomstandigheden, sneeuw en gladde wegen, was het bezoekersaantal van 30 zeker niet slecht te noemen. J. KONING N.L.F.-studiedag Op verzoek van het Bestuur van de N.L.F. publiceren wij hieronder het programma van de N.L.F.-studiedag. Op vrijdag 7 juni a.s. wordt in de nieuwe Aula van de Technische Hogeschool te Delft een studiedag gehouden, waarbij tevens de leden van het N.G.L. zijn uitgenodigd. Op het programma staat een bespreking van de studieresultaten van de N.L.F.-werkgroe pen 3 en 4 resp. „deformatie- en andere tech nische metingen" en „elektronische afstand meting". Enkele leden van deze groep zullen korte in leidingen houden, waarna een forum, bestaan de uit de voltallige werkgroep, vragen zal be antwoorden. De studieresultaten en een korte samenvatting van de inleidingen worden gratis toegezonden aan hen, die de studiedag denken bij te wonen of uit andere hoofde belangstelling hiervoor hebben. Voor 1 mei 1968 dient om toezending van de studieresultaten en de syllabi van de in leidingen, liefst per briefkaart een verzoek te worden ingediend bij de secretaris van de N.L.F., ir. D. van der Wulp, Betje Wolffstraat 65 te Zwolle. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Bibliotheek van de Stichting Nederlands Ge nootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aanvragen te richten aan de heer J. de Vries, p/a Meetkundige Dienst Rijks waterstaat, Kanaalweg 3B, Delft. Vermessungstechnische Rundschau (West-Duitsland) 1967-10 E. F. Gigas, Automation in der Kartographie; Zwic- kert, Für den Code-Theodoliten; W. Eisele, Datenver- arbeitung von Code-Theodolit-Messungen (Fortset- zung). 1967-11 D. Berling, Seminar „Moderne Vermessungsverfahren im Bauwesen" an der Technischen Akademie in Wup- pertal; W. EiseleDatenverarbeitung von Code-Theo dolit-Messungen (Schluss); Krauss, Vorlaufige Höhen- folie für die Deutsche Grundkarte 1 5000?; R. Schut ter, Morgen mehr sein; H. Schalier, Trapezteilung mit Rechenschieber, Rechenbild und Doppelrechenmaschi- ne; Von der Arbeit der Umlegungsstelle bei der Stadt Goslar; Rationalisierung im Kanal- und Strassenbau. 1967-12 H. Meckenstock. Die Firmenausstellung zum 52. Deutschen Geodatentag in Wiesbaden; Carl Zeiss auf der 10. Europaischen Werkzeugmaschinen-Ausstellung in Hannover vom 17. bis 26.9.1967; Nochmals: Erd- massen, Pyramidenstumpf und reduzierte Profilflach- en; B. G. Müller, Datenverarbeitung an Ingenieur- schulen für Bauwesen; E. Woicke, „Schaffen wir ein Real-Time-Kataster"A. Tarczy-Hornoch, Zu den Fehlergrenzen für Flachenberechnungen. 1968-1 H. J. Meckenstock, Moderne Tachymeterinstrumente und ihre Anwendung; K. Rabe, Vermessungstechnische Berechnungen mit Olympia RAE 4/30-3; H. Osterloh, Böschungsschablonen; Wilken, Konstruktive Anforde- rungen an elektronische Tischrechner im Vermessungs- wesen. In alle afleveringen vervolgen H. Wittke en H. Wolf hun serie Formelsammlung en Ausgleichungsrechnung nach der Methode der kleinsten Quadrate. Kadaster Benoemd m.i.v. l-10-'67 tot bureauchef A: H. J. van Amsterdam, Amsterdam; H. van Duinen, 's-Hertogen- bosch; J. de Jager, Utrecht; J. W. L. Botterweg, Arn hem; B. J. van den Berg, Eindhoven; J. C. Nijhoff, Almelo R; H. P. van der Plas, Breda R; T. Pelgrim,

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 25