daartoe bevoegde daaraan niet en een daartoe onbevoegde daaraan wel zal deelnemen, zodat aantasting van vernieuwde kadastrale plans en registers op deze grond bijna nooit zal ge schieden. Bovendien komen na een vernieuwing van het kadaster als bedoeld in het Ontwerp Kadas- terwet de daarbij betrokken perceelgrenzen, rechten en rechthebbenden onomstotelijk vast te staan ten opzichte van alle perceeleigena ren, die op grond van een hun per aangetekend schrijven toegezonden kennisgeving geacht kunnen worden van de vernieuwing op de hoogte te zijn, alsmede ten opzichte van hun rechtsopvolgers onder algemene en bijzondere titel. Tegenover hen, aan wie deze kennisgeving niet is toegezonden, worden die perceelgren zen, rechten en rechthebbenden geacht vast te staan behoudens bewijs van het tegendeel. Hoewel anders dan bij een volledige titelzui- vering dus nog enig titelonderzoek noodzake lijk blijft, kan men desondanks zeggen, dat de kadastrale plans en registers hierdoor in grote mate in betrouwbaarheid zullen winnen, wel ke betrouwbaarheid, mits men maar zorgt, dat iedere wijziging in de rechtstoestand van de betrokken percelen voortaan in de openbare registers en in het kadaster zal worden gepu bliceerd, ook in de toekomst zal blijven be staan. Bovendien moet men niet vergeten, dat het in vele gevallen niet eens nodig zal zijn om een dergelijke, toch altijd nog moeite en kosten vergende kadastrale vernieuwingsprocedure te ondernemen. Vindt namelijk in een gebied ruil verkaveling plaats, dan zal na voltooiing daar van de situatie ontstaan zijn, dat de kadastrale plans en registers precies de rechtstoestand, de ligging, de omvang en de begrenzing der ver schillende percelen weergeven. En daarbij be denke men nog, dat men bij een later titelon derzoek slechts terug behoeft te gaan tot het moment, dat de akte van ruilverkaveling is overgeschreven, daar men door deze over schrijving eigenaar van de daarin toegedeelde percelen wordt onafhankelijk van de rechten, die zijn voorgangers daarop gehad mogen hebben." 4. In het slot van zijn artikel komt mr. Rijtma tot de conclusie, dat de door de vereniging van Hypotheekbewaarders geuite vrees, dat bij de invoering van de nieuwe Kadasterwet de open bare registers hun plaats zullen afstaan aan een op administratief-fiscale leest geschoeid kadaster volledig ongegrond is. Men moet zich niet door de namen Kadasterwet en Rijksdienst van het Kadaster in de war laten brengen, deze zouden evengoed kunnen luiden Grondboekwet en Rijksdienst van het Grond boek, zonder dat dit wezenlijke veranderingen tot gevolg zou hebben. Het enige is, dat open bare registers en kadasters één gemeenschappe lijke basis zullen hebben. MTV CraftTnt SPEELT OPEN KAART! «5 FIRMA J. UILING - ZEIST Verlengde Slotlaan 64 - Tel. 03404-15659 87 1 Snel en nauwkeurig méér gegevens per kaart en tóch gemakkelijk afleesbare tekeningen, met -wilIU feV-i AM Vraagt inlichtingen en catologus bij: CRAFTONE, de ideale plakras- ters. Meer dan 300 verschillende patronen. Ook in THERMO-kwa- liteit, die bijzonder geschikt is voor lichtdrukken. CRAFTAPE, markeringsplakband vanaf 0,5 mm breed. In vele kleu ren, patronen en breedten. Snel en sekuur met de Craftape-pen aan te brengen.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 17