„Plaatsbepaling van booreilanden op de Noordzee". 11.00 uur: Gelegenheid tot het stellen van vragen over het studieverslag; de leden van de werkgroep zullen zich hier toe in een forum verenigen. 12.30 uur: Gemeenschappelijke lunch a 4,60 per persoon, inclusief bediening, bij voor uitbetaling te voldoen (zie noot). 14.00 uur: Over enkele onderwerpen bestu deerd door N.L.F.-werkgroep 3 (deforma tie- en andere technische metingen) worden vervolgens voordrachten gehouden door: Dr. ir. P. Richardus: „Richten en inrichten" en G. Oostenrijk (medewerker van de af deling fysisch en dynamisch onderzoek van Werkspoor N.V. te Amsterdam): „Het nieuwe meerpunts-precisiewaterpas Nivelmatic". Tussen deze beide voordrachten zal een koffiepauze worden ingelast. De deelnemers worden verzocht zich vóór 30 mei a.s. schriftelijk aan te melden (liefst per briefkaart) bij de secretaris van de N.L.F., Betje Wolffstraat 65 te Zwolle, onder gelijk tijdige overschrijving van de lunchkosten ad 4,60 per persoon op postrekening nr. 259586 ten name van de penningmeester van de N.L.F. te Soestdijk. Na ontvangst van de overschrijving zal aan de deelnemers een lunchbon worden toegezonden. Vanaf 9.30 uur en tijdens de lunch- en koffie pauze is er gelegenheid tot het bezichtigen van een aantal electronische afstandsmeters in de kantine van het Aulagebouw. De secretaris van de N.L.F. Ir. D. VAN DER WULP De uitslag van de stemming over de ruilverkaveling HEERDE De Minister van Landbouw en Visserij ziet geen gronden om de ruilverkaveling Heerde geen doorgang te laten vinden. In dit verband wijst hij op het rapport ex art. 34 der Ruilver- kavelingswet 1954, uitgebracht door de Cen trale Cultuurtechnische Commissie, waarmede Gedeputeerde Staten zich hebben verenigd. Dit rapport is onderwerp geweest van de door dit College bijeengeroepen stemmingsvergade ring. In het rapport staat vermeld, dat van overheidswege een bijdrage zal worden toege zegd indien de belanghebbenden tot ruilver kaveling besluiten. De wijze waarop het Col lege van Gedeputeerde Staten heeft gehandeld is geheel overeenkomstig de bepalingen van de Wet. Dit deelt minister ir. P. J. Lardinois onder meer mede in antwoord op een aantal schrifte lijke vragen, die het lid van de Tweede Ka mer, de heer Harmsen, heeft gesteld naar aan leiding van de uitslag van de stemming over de ruilverkaveling Heerde, welke met 468 stemmen en 16.95.45.62 ha vóór en 724 stem men en 15.83.15.24 ha tegen is aangenomen. va n en uit het Regionale bijeenkomst Zuid-Holland Nu er van verschillende kanten werd aange drongen op hervatting van onze activiteiten op het gebied van rayonbijeenkomsten, werd besloten weer een bijeenkomst in Rotterdam te beleggen op: Donderdag 16 mei 1968 in de kantinezaal van het Stadstimmerhuis, Veemarkt 2 te Rotterdam (ingang Hugo de Grootstraat). Aanvang 20 uur. Ir. C. M. A. van den Hout, Hoofdingenieur bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswater staat te Delft zal dan een inleiding houden over: „Grootschalige kaarteringen en andere technische toepassingen van de Fotogram- metrie". De heer van den Hout is nauw betrokken bij allerlei nieuwe ontwikkelingen op dit gebied en wil ons met behulp van dia's een toelichting geven van de mogelijkheden en de moeilijkhe den op dit terrein. Zoals gebruikelijk wordt ook deze bijeenkomst georganiseerd in samenwerking met de Neder landse Landmeetkundige Federatie, zodat wij hopen dat er van alle kanten veel belangstel ling voor deze avond zal zijn. De commissie voor Rayonbijeenkomsten in Zuid-Holland van het N.G.L. E. DRAISMA Ing. C. H. STOUTE A. DE KLERK 91

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 21