Onze toekomst: steeds meer en steeds grotere weg- en waterbouwkundige werken! Hoe dit algemene belang te dienen zonder de agrarische belangen te kort te doen? Ruilverkaveling op vrijwillige basis is het antwoord. De Heidemaatschappij biedt U hiertoe haar rijke ervaring aan. 2. Landmeten (instrumenten, situatiemeting, berekening van de punten van de meetkundige grondslag, kaartering, grootteberekening en tenslotte enkele opmerkingen betreffende nauwkeurigheid en controle); 3. Hoogteme ting (instrumenten en hulpmiddelen, uitvoe ring van hoogtemetingen, hoogtekaarten)4. Gelijktijdige hoogte- en situatiemeting (metho den en instrumenten, tachymetrie); 5. Het ge bruik van foto's in de landmeetkunde (de luchtfoto en terrestrische foto's); 6. Uitzetten (het matenplan, verkanting en verbreding van bochten, overgangsbogen, wegaansluitingen, verticale afrondingsbogen). Naast vele afbeeldingen, ook van de moderne re instrumenten, bevat het boek meerdere rekenvoorbeelden. Wat voor het eerste deel gold, geldt wellicht in nog grotere mate voor dit tweede deel nl. dat het zijn plaats tussen de bestaande land meetkundige literatuur stellig zal weten te ver overen. Het boek telt 207 pagina's. Achterin is een re gister opgenomen. Kadaster KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ 94 Benoemd m.i.v. l-2-'68 tot techn. ambt. Ie kl. A. Mo lendijk, Middelburg; P. Koelewijn, Utrecht en C. de Kovel, Dubbeldam R; tot techn. ambt. A. L. P. Riet berg, Maastricht en J. de Vries, Leeuwarden R; tot lmk. ambt. H. J. M. Derks, Nijmegen; tot techn. hfd. ambt. Ie kl. A. W. Boelhouwer, Zwolle. Verplaatst m.i.v. l-2-'68 de techn. ambt. C. Hagen van Leiden naar Dordrecht; m.i.v. l-4-'68 de techn. ambt. H. J. A. Kuiper van Assen naar Assen R; de techn. ambt. Ie kl. D. J. Sluiter van Almelo R naar Assen R; de lmk. ambtn. W. Kasemir, K. Vormeer, A.terBrug- ge, P. F. de Wit, G. E. Jager, J. Bakker, J. Bos en H. J. Tholema van Groningen R naar Assen R; de lmk. ambtn. P. Siemer en H. H. G. Horsthuis van Leeuwar den R naar Assen R; de adj. lmk. ambt. H. Pastoor van Almelo R naar Assen R; de adj. lmk. ambt. S. A. Stubbe van Groningen R naar Assen R; de lmk. ambt. E. Meijer van Utrecht R naar Assen R; de adj. lmk. ambt. J. H. H. van Eijndt van Eindhoven R naar Utrecht R; de bureauchef C A. J. Luijendijk van Zut- phen naar Alkmaar en de lmk. ambt. A J. D. te Roller van Nijmegen naar Arnhem. Ontslagen m.i.v. l-5-'68 de lmk. ambt. A T. J. Kusters, Arnhem en m.i.v. l-3-'68 de techn. ambt. R. van der Ven, Nijmegen. Overleden op 3-3-'68 de lmk. ambt. A G. T. Teunissen, Arnhem R. VERENIGING TEN ALGEMENE NUTTE

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 24