ontvangen van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, is gebleken dat over een periode van een half jaar gemiddeld per dag 14 zijden met de geodimeter zijn gemeten, het geen spreker een goed resultaat noemt. De heer Drent meent dat door het gebruik van een tellurometer bij een efficiënt werkend par ticulier bedrijf dit aantal op te voeren is tot 20 zijden per dag. De heer Van Mierlo betwijfelt of meer dan 14 zijden per dag met een tellurometer te meten zijn. Ook de voorzitter is van mening dat het tempo bij gebruik van een tellurometer iets beneden het tempo van de geodimeter ligt, omdat met twee instrumenten moet worden gewerkt. De heer Drent zegt met een inzet van 3-sets tellurometers snel en efficiënt te kunnen wer ken, mits deze sets in wagens vervoerbaar zijn. De voorzitter merkt op dat bij enkele instel lingen in ons land die zowel de tellurometer als de geodimeter gebruikt hebben, de door de heer Drent aangevoerde argumenten geen winst voor de tellurometer hebben betekend, maar dat zijns inziens eerst bij het gebruik van technisch meer uitgebalanceerd instrumenta rium concrete voor- en nadelen tegen elkaar kunnen worden afgewogen. De heer Drent vraagt tenslotte de heer Van Mierlo of bij een paspuntbepaling volgens de nieuwe methode in een gesloten polygoon de regel z i te handhaven is. De heer Van Mierlo zegt dat nog geen vuistre gels bestaan, maar dat we ons moeten behelpen met de H.T.W. De gesloten vierhoek moet men opgesplitst denken in trekken tussen twee R.D.-punten. Bij een rechthoek moet men de vier hoekpunten beschouwen als bekende R.D.- punten. Voor de zijden geldt dan voor de verkenning de regel dat z i l. De heer Van Wely dankt de voorzitter van het N.G.L. voor de gelegenheid, welke aan het forum is geboden om de vragen, die naar aanleiding van de lezingen van de eerste dag zijn gesteld, te kunnen beantwoorden. GEMEENTE ZEIST een landmeetkundig tekenaar 118 Bij de afdeling Landmeten van het bedrijf Openbare Werken kan worden geplaatst: Vereisten: 1. een ruime ervaring als kaarttekenaar; 2. het bezit van het diploma C.T.O. of N.L.F.-tekenaar, c.q. vergevorderde studie hiervoor. Zowel voor het kaarttekenen als voor werkzaamheden verband houdend met grondzaken is een kadastrale ervaring gewenst. Salariëring, afhankelijk van opleiding en ervaring, volgens de tekenaarsrangen lopende van 621,tot 1.055,per maand. Na gebleken geschiktheid is eerlang een uitloop mogelijk tot ƒ1.175,'per maand. Vakantietoelage 6 van het jaarsalaris. Geen aftrek van A.O.W.-premie; deze komt voor rekening van de gemeente. Verplaatsingskostenbesluit, spaar- en studietoelageregeling zijn van toepas sing. De gemeente is aangesloten bij het Instituut Ziektekostenvoorziening Ambtenaren Utrecht (I.Z.A.). Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige inlichtingen omtrent opleiding en ervaring, alsmede opgave van referentie binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de wnd. directeur van openbare werken, 2e Dorpsstraat 60 te Zeist.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 20