twee landmeetkundigen Bij de symmetrieaflezing van Kern dient men echter een index te situeren tussen twee gepro jecteerde beelden van de rand. Geringe parallax is reeds voldoende om dit on gunstig te beïnvloeden. Bovendien zijn de kruisdraden aan de forse kant, hetgeen de richtnauwkeurigheid niet be vordert. Overigens dient vooropgesteld te worden, dat deze lagere nauwkeurigheid meestal te tolere ren is. De atmosferische invloeden zijn dikwijls zo danig, dat deze grotere onnauwkeurigheid be werkstelligen. Samenvatting a. Jena 010. De centrering vergt iets meer tijd dan de stangcentrering van Kern, doch voldoet aan hoge nauwkeurigheidseisen. De belichting van de afleesinrichting is zeer goed. De kruisdraden zijn fijn uitgevoerd, zodat een hoge richtnauwkeurigheid ontstaat. Het optische richtkijkertje is zeer handig. De afwijkende klemschroeven bevorderen de herkenning der knoppen. De kijker is door de spiegeloptiek, de vergro ting in aanmerking genomen, zeer kort. Het is een zeer nauwkeurig, fors uitgevoerd instrument. b. Wild T2. Voor de centrering geldt hetzelf de als voor de Jena 010. De belichting van de afleesinrichting is goed. De kruisdraden zijn fijn uitgevoerd, wat een hoge richtnauwkeurigheid geeft. Het instru ment werkt vlot, maar doet wat ouderwets aan. De nauwkeurigheid is zeer groot. c. Kern DKM 2. Dit instrument is snel op gesteld en gecentreerd, als de centrering niet de hoogste nauwkeurigheid vereist. Is dit laatste wel het geval, dan dient men de centreerstang te verwijderen om de laatste millimeters met het centreerkijkertje te corri geren. Het centreren kost dan evenveel tijd als bij bovengenoemde instrumenten. De belichting van de afleesinrichting is voldoende. De kruisdraden zijn wat erg fors uitgevoerd, waardoor het richten wel snel, maar iets min der nauwkeurig geschiedt. Met het instrument kan men erg vlot werken. Bij de afdeling LANDMETEN van de DIENST VAN GEMEENTEWERKEN kunnen voor de BUITENDIENST worden geplaatst. Vereisten: bezit van het diploma H.T.S.-land meten of van het diploma N.L.F.- landmeettechnicus leeftijd 25 - 35 jaar. Salaris, tot maximaal f 1.415,- bruto per maand, is afhankelijk van leeftijd, opleiding en er varing. Zeer goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties binnen 14 dagen onder nr. 150 te zenden aan de chef van het Bureau Personeel- voorziening, stadhuis, Rotterdam. hoger landmeetkundigen 141 N.V. Ingenieursbureau voor Funderingstech niek en Grondmechanica „FUGRO" Afdeling Geodesie en Projectmeten Wij zoeken voor spoedige indienst treding: met het dipl. H.T.S. (afd. landmeten), N.L.F. meettechnicus of van een daar aan gelijkwaardige opleiding; een ruime ervaring als zelfstandig landmeter is vereist. Goede salariëring en sociale voor zieningen. Sollicitaties te richten aan: Hoofd Afd. Geodesie en Projectmeten N.V. Fugro, Voorburgseweg 39, Leidschendam. Telefoon 01781-47 41.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 13