TECHNISCH AMBTENAAR de legger ten name van C staan dan is art. 544 I.K. van toepassing (overboeking aangete kend schrijven naar de ingeschreven rechtheb bende). Een vonnis van onteigening wordt ingevolge de Onteigeningswet overgeschreven. De eigen dom gaat dan op de onteigenende partij over. Voor overdracht van schepen boven de twintig ton, welke gelijk is aan die van onroerend goed, bepaalt het Wetboek van Koophandel: Onder akte wordt begrepen een in kracht van gewijs de gegaan vonnis, houdende veroordeling tot de levering- Het ontwerp B.W. voorziet in een eigendoms overgang van onroerend goed door verbeurd verklaring enerzijds en toewijzing anderzijds. Indien iemand een onroerende zaak koopt en uit onwetendheid overschrijving nalaat, dan ontstaat bezit te goeder trouw, uit hoofde van een wijze van eigendomsverkrijging waarvan de gebreken hem onbekend zijn. Bij het opzet telijke achterwege laten van overschrijving door de verkrijger is er geen sprake van goede trouw aan diens zijde. Een beroep op art. 587 en 2000 B.W. is dan onmogelijk. In oude tijden had levering een religieus-sa craal karakter. Zo is het huwelijk van Jacob en Lea geldig ondanks bedrog en dwaling in de persoon, de zegen door Jacob aan Isaak verleend kan niet teruggenomen worden, on danks dezelfde gebreken. Als de vorm in orde is, is het effect onherroepelijk als een pistool schot (Van Oven). Tegenwoordig heeft de rechtbank het laatste woord in eigendomsprocessen en komt daarbij tot soms subtiele uitspraken als: „tenaamstel ling ten Hypotheekkantore bewijst geen eigen dom (Rechtbank Rotterdam 10 dec. 1917). De rechter onderzoekt kennelijk voraussetzungs- los de ware toedracht en zal op grond van ver moedens, getuigen, geschriften, deskundigen of beëdigde verklaringen van belanghebbende uit spraak doen. MINISTERIE VAN DEFENSIE ■jurBTunifm-- ■iTttinwm - 167 Bij de Topografische Dienst te Delft kan worden geplaatst een De betrokken functionaris zal worden tewerkgesteld bij de landmeet kundige afdeling, waar van geheel Nederland, langs fotogrammetrische weg topografische basiskaarten worden vervaardigd op schaal 1 12.500, Vereist: diploma HTS-landmeetkunde. Aanstelling zal, naar gelang van leeftijd en ervaring, geschieden in de rang van technisch ambtenaar dan wel technisch ambtenaar 1e klasse. Salarisgrenzen 798,— t.m. 1385,per maand, exclusief 6% vakantie-uitkering; premie AOW voor Rijksrekening. gunstige vakantie- en pensioenregeling tegemoetkoming in de reiskosten indien daarop volgens de geldende bepalingen aanspraak bestaat premiespaarregeling gunstige vergoedingsregeling van eventuele studiekosten. Voor het verkrijgen van nadere inlichtingen kunnen gegadigden zich telefonisch of schrifte lijk wenden tot de Topografische Dienst, Westvest 9 te Delft. Telefoon (01730) 2 08 46, toestel 14 of 17.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 11