TEKENAAR Voor liefhebbers van kartografisch werk blijft het een welkome aanwinst. Typografisch maakt een en ander een zeer verzorgde indruk. Het mooie, witte houtvrije papier en het fraaie lettertype dragen daartoe het hunne bij. Afzonderlijk zijn de afleveringen niet in de handel. Inlichtingen omtrent de gehele serie kunnen worden verstrekt door de Heer A. J. Schotanus te Rotterdam, tel. 13 13 17. W.K. N.V. ADVIES- EN INGENIEURSBUREAU „IRS. WITTEVEEN EN BOS C.I." Van Twickelostraaf 2 te Deventer, telefoon (05700) 1 48 28 heeft plaatsingsmogelijkheid voor een jonge met landmeetkundige opleiding op UTS- of PBNA-niveau. Tot zijn taak zal behoren: het verrichten van detailmetingen, eenvoudig uitzetwerk, het zonodig verkennen en inventariseren van bouwterreinen van beperkte omvang en de gegevens in tekening brengen. Gegadigden kunnen zich schriftelijk c.q. telefonisch richten tot bovengenoemd bureau. 256 De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Bibliotheek van de afdeling Landmeetkunde van de H.T.S. voor de Bouwkunde, t.a.v. Ir. B. de Boer, Vondellaan 2, Utrecht. Surveying and Mapping (Ver. Staten) March 1968 H. H. Schmid, Satellite vs. classic geodetic triangula- tion; A. F. Lambert, The United States-Canada boun dary; W. H. van Atta, Mapping of Southeast Asia; C. S. Maltby, E. Doskins, Bench mark monumentation; C. L. Gumm, C. B. Chapman Jr., Federal property boundary survey porblems; R. L. Voisin, Automation in private cartography; V. A. Silver, Surveying educa tion from an engineer's viewpoint; A. Chrzanowski, E. E. Derenyi, Role of surveyors in the mining industry; P. Northcutt, Productivity measurement in the national topographic program. Nachrichten aus dem Karten- und Vermessungs- wesen (West-Duitsland). Reihe I: Heft Nr. 36. F. L. Culley, Die Funkmessung nach einem künstlichen Satelliten und ihre geodiitische Verwendung; N. J. D. Prescott, Erfahrungen mit SECOR-Planung und Daten- reduktion; G. C. Weiffenbach, Einflüsse der Tropo- sphiire und Ionosphare auf die Ausbreitung des Dopp- lereffekts in der Satellitengeodasie; R. Bivas, Entfer- nungsmessung von künstlichen Satelliten mit Hilfe von Laser; S. E. Smathers, A. C. Poling, R. Tomlinson, H. S. Boyne, Versuche mit Laser bei der Prazisionsentfer- nungsmessung; H. D. Hölscher, Die Anwendung von lichtaussendenden Gallium-Arsenid-Dioden bei elektro- nischen Fntfernungsmessgeraten; D. Blumfield, A. F. P. Schrijver, Laser-Alignements-InterferometerF. T. Arecchi, A. Sana, Langstrecken-Interferometrie mit einem He-Ne-Laser. Reihe I: Heft Nr. 37 H. Kretschmar, Die Herstellung topographischer Plane unter Anwendung des direkten Schichtgravurverfahrens in photogrammetrischen Ausmessgeriiten und ihre Ver- wendbarkeit in Entwicklungslandern nach Ergebnisse einer Versuchsreihe; W. Bormann, Die Ausdrucksform einer kleinmassstabigen Karte. Reihe II: Heft Nr. 21 H. Knorr, Proposal of a Common Basic Map to be used for the World Aeronautical Chart-ICAO and for the International Map of the World 1 1.000.000; R. Böhme, Proposal for an adaptation of the Sheet- Line System of the World Aeronautical Chart-ICAO

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 28