nat N.L.F.-EXAMENS 1969 Namens het Bestuur van de Stichting N.L.F. examens maakt de Examencommissie bekend dat in 1969 examens zullen worden afgeno men voor de N.L.F. diploma's landmeettech- nicus, landmeetkundig tekenaar en landmeet kundig rekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in april, in de week na Pasen, het praktische resp. het mondelinge gedeelte in mei of begin juni. Aanmeldingen voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1969 bij de secretaris-penning- meester van de examencommissie, Kanaalweg 3b, Delft. Het formulier is gratis bij de secre taris-penningmeester verkrijgbaar. Om tot de examens te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. Het bovengenoemde formulier. b. Een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich ge durende de voorgeschreven termijn (zie hieronder) praktisch heeft geoefend en de vereiste werkstukken (zie hieronder), wel ke alle originelen dienen te zijn, zelf heeft vervaardigd. Examen landmeettechnicus Praktijk: De kandidaat dient ten minste ge durende 100 velddagen de landmeetkunde praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: Tenminste drie door de kandi daat vervaardigde veldwerken van eigen me tingen en een volledig afgewerkte kaart (ge- kaarteerd, geïnkt, gekleurd en beschreven) van eigen of ander veldwerk. Het examengeld voor landmeettechnicus be draagt 100,bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt 40,gerestitueerd. De betrokken kandida ten zijn bij het praktische examengedeelte col lectief verzekerd tegen de gevolgen van wette lijke aansprakelijkheid. Examen landmeetkundig tekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedu rende 100 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: Tenminste één volledig afge werkte kaart (gekaarteerd, geïnkt, gekleurd en beschreven) en een tekening van een lengte- of dwarsprofiel. Het examengeld voor het examen landmeet kundig tekenaar bedraagt 60. Examen landmeetkundig rekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedu rende 100 kantoordagen het landmeetkundig rekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: De vereffening van een snel- liuspunt en tenminste één technische bereke ning, zoals doorrekening van een matenplan, berekening van aspiketten, bogen e.d. Het examengeld voor het examen landmeet kundig rekenaar bedraagt 60, Examengelden moeten vóór 1 februari 1969 worden gestort op girorekening no. 390479 t.n.v. de secretaris-penningmeester van de examencommissie N.L.F. te Delft. Voor verdere informatie over deze examens wordt verwezen naar het prospectus, dat gra tis kan worden aangevraagd bij genoemde se cretaris-penningmeester van de examencom missie. N.B.: Met ingang van 1969 zal het examen programma voor technicus, tekenaar en reke naar, zowel theoretisch als technisch, een aan tal kleine wijzigingen ondergaan. Deze „mo derniseringen" van de examenstof zijn voor lopig op een apart stencil als aanvullend examenprogramma gratis verkrijgbaar gesteld bij de bovengenoemde secretaris-penningmees- ter van de examencommissie. van en uit het Rayonbijeenkomst te Arnhem Op dinsdag 10 december a.s. wordt in het ge bouw van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij, Lovinklaan 1 te Arnhem, om 19.43 uur een regionale NLF-NGL-bijeen- komst gehouden. 286

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 26