De luitenant-kolonel van de artillerie C. F eens tra Kuiper houdt een lezing over: de Artilleriemeetdienst Instrumenten in gebruik bij genoemde dienst, zoals de girotheodoliet, de boussole, de veld- computer en de distomat zullen worden be sproken en getoond. Wij nodigen u gaarne uit deze interessante voordracht bij te wonen. Ir. W. Berends, NLF E. Schrikkema, Ing., NGL Rayonbijeenkomst te Rotterdam Na enig overleg bleek het mogelijk opnieuw een rayonbijeenkomst in Rotterdam te beleg gen. Wij vonden Ir. C. de Munck, lector aan de Technische Hogeschool te Delft bereid om op donderdag 28 november a.s. in de kantine zaal van het Stadstimmerhuis, Veemarkt 2 te Rotterdam (ingang Hugo de Grootstraat), aanvang 20 uur, voor ons te komen spreken over het gebruik van elektronische afstandmeters. Ir. de Munck is zeer deskundig op dit gebied en wil ons een en ander vertellen over geodi- meters, tellurometers en andere instrumenten die nog minder bekend zijn, en de verschillen de mogelijkheden die hiermede bereikbaar zijn vergelijken. Zoals gebruikelijk werd deze bijeenkomst na overleg en in samenwerking met de Neder landse Landmeetkundige Federatie georgani seerd. Wij hopen, dat er van alle kanten veel belangstelling zal zijn. De commissie voor Rayonbijeenkomsten in Zuid-Holland van het NGL, E. Draisma Ing., A. de Klerk, C. H. Stoute. Kopij Geodesia Wij verzoeken U berichten, mededelingen, mutaties van personeel enz. tijdig in te zen den aan de Redactie. In ieder geval uiterlijk vóór de eerste van de maand waarin het num mer, waarin het bericht moet worden opge nomen, verschijnt. Redactie Geodesia Verslag rayonbijeenkomst Zwolle N.G.L. en N.L.F. organiseerden op woens dag 2 oktober 1968 een rayonbijeenkomst in hotel Gijtenbeek te Zwolle. Ondanks de con currentie van de voetbalwedstrijd AjaxNeu renberg waren alle stoelen ongeveer 60 bezet. Ir. W. Flinterman, ingenieur bij de Bijhou- dingsdienst van de Rijksdriehoeksmeting, hield een zeer boeiend en helder betoog over de werkzaamheden van deze dienst. Spreker begon met even in de historie te duiken en ons namen als Krayenhoff en Schols weer voor de geest te halen. Via graadmeting, driehoeksmeting, aanslui ting aan het Belgische en Duitse net belandden we in het computertijdperk met zijn moderne meet- en rekentechnieken. Ir. Flinterman illustreerde zijn lezing met veel en duidelijk kaartmateriaal, ponskaarten, grafieken e.d. Na de pauze (10 voor Ajax!) werden nog enige spitse vragen van aandachtige luiste raars op bevredigende wijze beantwoord. Rayon Zwolle vierde zijn eerste lustrum met een zeer geslaagde avond. J. Monsma Vereniging van Landmeetkundigen Het adres van de penningmeester van de Ver eniging van Landmeetkundigen is veranderd. Het luidt thans als volgt: D. v. d. Steenhoven, Schubertstraat 20 te Zutphen. W. Clay, eerste secretaris. Kadaster 287 Verplaatst: m.i.v. 1-10-*68 de lmk. ambtn. J. Barne- veld van Almelo naar Zwolle en G. H. G. H. Evers van Zwolle naar Almelo. Ontslagen: m.i.v. l-10-'68 de adj. techn. ambt. D. L. F. van Loon, 's-Gravenhage RD en m.i.v. 16-9-'68 de adj. techn. ambt. A. V. Hoekstra, Breda.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 27