DOCENT drijf wordt een matenplan gereed gemaakt, waarop de gronden die verhandelbaar zijn, worden ingekleurd. Tevens worden de oppervlakten van de per celen ingeschreven. Voor het gereed maken van de bestektekenin gen voor de aanleg van riolering, noodbestra- ting, bruggen en oevervoorzieningen enz. wordt aan de tekenkamers van civiele werken A en B een matenplan ter beschikking gesteld. Voor de afdelingen bouw- en woningtoezicht, bouwkunde en volkshuisvesting wordt een matenplan gereed gemaakt, waarop de rooi lijnen, in rood, worden ingetekend. Aan de hand van dit matenplan kunnen de hierboven genoemde afdelingen, in overleg met de architecten, de definitieve plaats van de gebouwen bepalen. Voor de afdeling plantsoenen wordt een ma tenplan gereed gemaakt, waarop zal worden ingekleurd, wat plantsoen, sportvelden of andere recreatiegebieden zal worden. Tenslotte ontvangen alle instanties die bij het leggen van kabels en leidingen zijn betrokken, een matenplan. Tevens ontvangen zij direct bericht van de voor hen belangrijke wijzigingen. ontwikkeling-civiele werken B-diverse instan ties-aannemers start bij de afdeling landmeten, die de ondergrond levert voor de uitbreidings- en doorbraakplannen, waarop de kadastrale grenzen zijn ingetekend van de in aanraking komende percelen; vandaar gaat de onder grond naar stadsontwikkeling, waar de nieu we situatie wordt ingetekend. Deze ondergrond met de kadastrale grenzen en nieuwe situatie gaat naar civiele werken B voor het vervaardigen van bestektekeningen. Tijdens deze vervaardiging neemt de afdeling landmeten zonodig contact op met andere in stanties die bij het werk betrokken zijn. De samenwerking landmeten-civiele werken A-aannemers moge nader uit het schema blij ken. Rectificatie In Geodesia 1968-10 staat op blz. 251, tweede kolom, vijfde regel van boven: 16,6980. Dit moet zijn: 16,6890. Redactie Samenwerking met civiele werken A en B. Voor deze afdelingen worden metingen en kaarteringen uitgevoerd als deze niet in een uitbreidingsplan vallen, voor riolerings- en wegenplannen, ontwerpen van bruggen en oevervoorzieningen en voor de aanleg van waterwegen en cultuurtechnische werken. De afdeling landmeten zal zonodig contact opnemen met andere instanties voor het ver zamelen van oude meetresultaten. Na het gereedkomen van de bestektekeningen zal de landmeetkundige afdeling de uitzettin gen verrichten en een matenplan vervaardi gen. Enige toelichting op het schema De samenwerking grondbedrijf-landmeten- kadaster spreekt voor zich zelf. Het samen spel tussen bouwkunde, volkshuisvesting en bouw- en woningtoezicht-landmeten-stadsont- wikkeling-aannemers behoeft misschien enige toelichting, daar in dit spel stadsontwikkeling wordt betrokken in verband met de rooilijnen- besluiten. De samenwerking landmeten-kadaster-stads- 302 PRAKTISCHE OPLEIDING LANDMEETTECHNICUS Gevraagd m.i.v. maart 1969: een (als nevenbetrekking) Gedacht wordt aan een dynamische persoonlijkheid die een goed inzicht heeft in het efficiënt en constructief verantwoord landmeten. Minimum eis is diploma C.T.O. en land- meettechnicus N.L.F. of gelijkwaardig en een ruime ervaring als landmeter. Van hem wordt verlangd van april tot november elke zaterdag (vakantie uit gesloten) in samenwerking met andere docenten 30 cursisten op te leiden voor landmeettechnicus. Wekelijks komt hier nog voorberei- dings- en controlewerk bij. Beloning nader overeen te komen. Sollicitaties in handschrift te richten aan: K. WAGENAAR ing., Plein 1940-1945 nr. 10, Dordrecht.

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 10