Bij het afsluiten van de 10de jaargang Onze toekomst: steeds meer mensen, steeds meer verkeer. Dat betekent: steeds meer en steeds grotere weg- en water bouwkundige vraagstukken. Laat de Heidemaatschappij u bij de oplossing daarvan terzijde staan. Hoewel het pas over ongeveer acht maanden tien jaar geleden zal zijn dat ons tijdschrift voor het eerst verscheen, mag het afsluiten van de tiende jaargang toch wel als een mijl paaltje) worden beschouwd. Het heeft er in die jaren zo af en toe wel eens benauwd uitgezien, als de kopij-stroom veel overeenkomst vertoonde met een miezerig stroompje water in een machtige, droge rivier bedding. Gelukkig voor de redactie kwam de regen tot nog toe steeds tijdig genoeg om totale verdroging te voorkomen. Momenteel is de toestand van dien aard, dat een flinke toevloed van kopij zeer welkom zou zijn. De redactie doet dan ook een ernstig beroep op al die lezers, die (door veelal zeer plausibele redenen) er nog steeds niet toe gekomen zijn om een artikel op papier te zetten, dat in hun geest al reeds in grote trek ken vorm gekregen heeft. Helpt U de redactie toch door het leveren van uw bijdrage het mogelijk te maken een zo gevarieerd mogelijk blad samen te stellen, dat elk wat wils biedt. Laat uw vakgenoten meeprofiteren van de door U verworven kennis en ervaring! Bij het doorbladeren van de tiende jaargang valt het op, dat dit jaar vele aspecten van ons werk aan de orde zijn geweest, maar dat de fotogrammetrie, behoudens een artikel over de naverkenning, verstek heeft laten gaan. Dit is vooral zo jammer, omdat juist op dit gebied zeer interessante ontwikkelingen aan de gang zijn. De samenwerking van de redactie (in onveran derde samenstelling) met de wetenschappelijk adviseur, Ir. G. A. van Wely, was ook dit jaar weer bijzonder prettig. Voortzetting op dezelfde voet is alles wat de redactie zich kan wensen. Grote erkentelijkheid zijn wij verschuldigd aan allen, die het ons door hun pennevruchten mogelijk hebben gemaakt onze taak als redac tie te vervullen. Rest ons nog, U allen recht goede Kerstdagen en een voorspoedig 1969 toe te wensen. DE REDACTIE KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ 305 VERENIGING TEN ALGEMENE NUTTE

(NGT) Geodesia | 1968 | | pagina 13