hifi Uitnodiging voor rayonbijeenkomst te Groningen Op maandag 10 febr. 1969 a.s. zal in het Wegenbouwcentrum, Nieuwe Ebbingestraat 64 te Groningen om 19.45 uur een regionale NLF- NGL-bijeenkomst gehouden worden. Ir. JC. de Munck, verbonden als lector aan de T.H. te Delft, werd bereid gevonden een lezing te houden over: ELEKTRONISCHE AFSTANDMETERS Het is de bedoeling van Ir. de Munck ons het een en ander te vertellen over de geodimeter, tellurometer en andere minder bekende in strumenten. Door de keuze van dit onderwerp hopen wij op een zeer grote belangstelling. Wij maken u erop attent dat er geen persoon lijke uitnodigingen meer worden verstuurd. De commissie voor Rayonbijeenkomsten van het NGL J. van Rossum W. Houtman R. F. Veenendaal Verslag jaarvergadering Vereniging van Landmeetkundigen Op 22 nov. j.l. hield de Vereniging van Land meetkundigen voor de 21e keer haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. Aan de uitnodi ging van het bestuur bleken ongeveer 35 leden gehoor te hebben gegeven. Het was voor het bestuur verheugend te constateren dat de be langstelling voor deze gebeurtenis zich in een stijgende lijn bevindt. In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter de gebeurtenissen van het afgelopen jaar. Vooral de in de afgelopen zomer gehou den excursie noemde hij het vermelden waard; een excursie, waarbij de Vereniging te gast was bij de Topografische Dienst te Delft en waar aan een zo groot aantal leden heeft kunnen deelnemen. Het welslagen van deze manifes tatie zegde de voorzitter toe aan de wijze, waarop de directie van genoemde dienst deze dag heeft georganiseerd. De behandeling van de gebruikelijke agenda punten had een vlot verloop. De vergadering wenste collega Van Weelden geluk met zijn herkiezing tot voorzitter. In deze functie gaat collega Van Weelden nu een derde ambtsperio de in. Dat de toekomst van het verenigingsleven de leden zeer ter harte gaat, bleek uit de levendige discussie, die volgde op de inleidende woorden van collega Rietveldt betreffende het rapport, dat in opdracht van de NLF en het NGL door een commissie van vertegenwoordigers uit de aangesloten verenigingen is opgesteld. Uit het geen door de leden hierover is gezegd, kan worden opgemaakt, dat men openstaat voor nieuwe ideeën en dat men zeker niet zonder meer afwijzend staat tegenover de strekking van het rapport. De versterking van de inwendige mens bleek bij de firma Fiarkema op de Nieuwendijk aan goede handen te zijn toevertrouwd. In een sfeervolle zaal en bij een goede maaltijd is het niet moeilijk de onderlinge band tussen de leden te verstevigen. Een goede traditie handhavend, werd het mid dagprogramma gevuld met een lezing, waar voor deze keer was uitgenodigd de heer De Wilde van de Koninklijke Nederlandsche Hei demaatschappij. Het onderwerp luidde: „De landmeetkundige aspecten van de verkeers kunde". De spreker heeft in de hem toegemeten tijd geprobeerd de aanwezigen een inzicht te verschaffen in de problematiek van de huidige verkeerssituatie en de manier waarop de ver keerskundige aan de problemen het hoofd denkt te kunnen bieden. Uit het betoog van de spreker werd het duidelijk, dat ook de land meetkundige een plaats dient te hebben bij de oplossing van verkeerskundige problemen. Dat de aanwezigen intensief aan het verkeer deelnemen, bleek uit de discussie, die op de in leiding van de heer De Wilde volgde. Hierin kreeg vooral de verkeersveiligheid grote aandacht. De verhoging van de veiligheid kan worden bereikt door beïnvloeding van de mentaliteit niet alleen van de weggebruiker, maar ook van de wegbeheerder. Misschien ligt er in de bena dering van laatstgenoemde categorie een taak voor de verkeerskundige. De dag was reeds ver gevorderd, toen de voor- 19 van en uit het

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 19