Van de Voorzitter Geachte lezer, als U deze beschouwing van Uw voorzitter leest, is de sfeer van de jaarwisseling, de oliebollen en alles wat daar verder voor U bij hoort al weer achter de rug. Toch is het een goed gebruik geworden om in het januari nummer van Geodesia iets te zeggen over het afgelopen jaar en over de toekomst. Laten we vooral de nadruk leggen op de toekomst. De activiteiten in het NGL hebben zich in 1968 voornamelijk binnenskamers afgespeeld; U hebt daar weinig van gemerkt. De resulta ten worden zichtbaar in 1969, daarom richten wij onze blik op de toekomst. In 1969 bestaat het NGL tien jaar. In septem ber 1959 verscheen het eerste nummer van Geodesia; U moet dat zo mogelijk nog eens opslaan. Het bestuur uit die dagen schreef in het eerste nummer: „En wat nu". In 1969 kun nen wij dat na tien jaar beoordelen. Daarbij dan bedenkend dat de laatste van die onder tekenaars het bestuur verlaat. De heer Tijsmans treedt uit het bestuur, nadat hij bijna tien jaar hieraan zijn grote bijdrage heeft gegeven. U kent hem als secretaris, maar ook als lid van de Congrescommissie; in 1969 voor de derde maal. Maar daarover straks meer. De wijze waarop collega Tijsmans actief is geweest in het NGL-bestuur en daarvoor in het TAK- bestuur, bij elkaar vele jaren, kan voor velen een voorbeeld zijn. Als secretaris wordt de heer Tijsmans opge volgd door de heer S. C. Hoos en we heten als nieuw bestuurslid welkom de heer C. IJsen- doorn, die de functie van 2e penningmeester zal vervullen. Wij hebben grote waardering voor al datgene wat de heer Tijsmans voor het NGL heeft gedaan. En zolang Arnhem con- gresstad blijft, zullen wij graag een beroep op hem doen. Arnhem congresstad In 1969 bestaat de Stichting Nederlands Ge nootschap voor Landmeetkunde tien jaar en zullen we het 5e NGL-congres houden, een lustrumcongres. Het bestuur heeft er uitvoerig over gediscussieerd waar dit gehouden zou moeten worden. Er zijn namen genoemd en mogelijkheden bekeken in Dronten, Heerlen, Delft, Utrecht en Rotterdam; en toch is het weer Arnhem geworden. Misschien moet U daar eens een uitspraak over doen. Echter, de geboden accommodatie in combinatie met de financiële aspecten, zijn doorslaggevend ge weest. Dus, Arnhem congresstad! De congrescommissie, bestaande uit de heren Schrikkema, voorzitter, Tijsmans en Benda, is al druk aan het werk; straks bijgestaan door de vaste kern van medewerkers, die het NGL rondom het congres heeft. En dan niet te ver geten: het damescomité! Ik heb weer zeer hoge verwachtingen. U komt toch ook! We hebben vaste bezoekers en we hebben dames die nog enthousiaster zijn dan hun echtge noten! Neem nu al maatregelen, opdat U op 19 en 20 september 1969 het lustrumcongres met de enorme tentoonstelling kunt bijwonen. Het is een grootse manifestatie. 3

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 3