Geodesia Het is reeds bekend dat er in 1969 open plaat sen komen in de redactie van Geodesia. Waar zijn de mensen die deze fascinerende taak van hen overnemen? In 1968 hebben zij weer kans gezien om een jaargang van Geodesia te creëren van 312 pagina's. Veel dank aan de redactie en aan alle mede werkers die hun bijdragen hebben geleverd. Dit moet tevens een stimulans zijn voor hen die hun licht nog onder de korenmaat laten schijnen. Er is ook behoefte aan eenvoudige voorlichting. U denkt te gauw dat hetgeen U als de meest eenvoudige zaak beschouwt, ook voor anderen een bekende aangelegenheid is. Vele ouderen onder U hebben ervaringen die doorgegeven moeten worden aan jongere col lega's. Wij verwachten kopij van U! Ik daag U uit! In 1969 zal de U inmiddels wel bekende BTW ingevoerd worden. Het is erg moeilijk om te voorzien, wat de financiële gevolgen zullen zijn voor het NGL in het algemeen en voor het tijdschrift in het bijzonder. De penningmeester heeft voor 1969 nog geen prijsverhoging voor Geodesia ingevoerd. Vanaf 1967 hebben we de huidige prijs kunnen handhaven en we zullen dit zo lang mogelijk trachten vol te houden. Ook U kunt hierbij behulpzaam zijn. De op lage van Geodesia gaat ieder jaar nog omhoog, maar die zou nog veel hoger kunnen zijn als zij die nu dit blad uit een portefeuille lezen, zelf een abonnement zouden nemen. Studiedagen in 1969 Goede besprekingen hebben er in 1968 toe ge leid dat de NGL-bibliotheek is gesaneerd en overgedragen aan de H.T.S. voor de Bouw kunde in Utrecht. U kunt daar nu de in Geo desia aangekondigde tijdschriften opvragen. Maar uit deze bijzonder prettige besprekingen zijn meer resultaten voortgekomen. Een kleine commissie werkt in samenwerking met de directie en leraren hard aan twee studiedagen die omstreeks Pasen aan de Hogere Technische School afdeling landmeten zullen worden ge houden. Het onderwerp dat behandeld zal worden is: Dubbelbeeldtachymetrie. We hopen veel en goede ervaring op te doen en in de toekomst meer studie- of werkdagen te organiseren. In het februarinummer zult U nadere gegevens over deze studiedagen kunnen lezen. Verenigingsstructuur in de landmeetkunde De door de NLF en het NGL ingestelde com missie heeft in september 1968 een rapport aangeboden. De commissie is unaniem van me ning dat een optimale oplossing van de be staande problemen en een maximale verbete ring in de structuur alleen kan worden ver kregen door het oprichten van één geheel nieuwe vereniging. Daarnaast geeft zij nog enige varianten aan, waaronder een federatief verband. Ik ben me er van bewust dat het allemaal nogal rigoureus lijkt, als U dit zo in enkele regels leest. De commissie heeft echter een duidelijk rapport opgesteld waarin zij tot deze conclusie komt en in 1969 zal dit rapport gepubliceerd worden. Het NGL-bestuur heeft een eerste bespreking met de besturen van de drie bij het NGL aan gesloten verenigingen gehad en is na een uit voerige discussie tot het besluit gekomen dat de verdere besprekingen met de NLF gevoerd zullen worden met de éne vereniging, zoals in het rapport omschreven, als uitgangspunt. Deze beslissing was eensluidend, alhoewel de benadering van de verschillende partners wel verschillend is. U vraagt zich misschien af: het NGL bestaat nog geen tien jaar; moet dat nu al? De toekomst zal dat moeten leren. Het is een goede zaak dat alle landmeetkundi ge verenigingen hierbij betrokken zijn en hun visie op de toekomst geven. U mag dit niet te gauw verwerpen, om dan over enkele jaren misschien gedwongen te zijn Uw standpunt te moeten herzien. Laten we nooit vergeten dat ook de oprichting van de Stichting NGL argwanend, schouder ophalend en met gefronste wenkbrauwen is gadegeslagen en dat zij, de oprichters, het zijn geweest die het goed hebben gezien. In 1969 zal ook Uw aandacht voor dit rapport worden gevraagd en misschien is een jaar wel te kort om alle problemen die hierbij naar voren komen tot een oplossing te brengen. La ten we een begin maken. Ik wens U namens het bestuur van de Stichting NGL en de redactie van Geodesia een geluk kig en voorspoedig 1969 toe! B. M. DE BRUIN, Voorzitter NGL.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 4