In Memoriam M. J. J. Flink, Ing. De Dienst der Publieke Werken te Amsterdam medewerkers voor de tekenkamer. Op 3 dec. 1968 is de heer M. J. J. Flink, Ing., landmeetkundig hoofdambtenaar A bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, in de ouderdom van bijna 57 jaar overleden. Flink, Map voor zijn vrienden, was chef van de tekenafdeling II van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Hij was reeds geruime tijd ziek en de ernst van deze ziekte gaf helaas geen hoop op herstel. Flink trad reeds in 1932 in dienst van de Rijkswaterstaat en hij was een van die eersten, die door hun werk en hun houding de middelbaar landmeetkundige in Nederland acceptabel en waar maakten. Hij was niet alleen een humaan chef voor zijn tekenaars en cartografen, maar hij vocht ook voortdurend en hardnekkig voor hun positie verbetering. Flink was een deskundige op het gebied van de kaartreproduktie en tekeningdragers. Hij was lid van de werkgroep kaartreproduktie van de Rijkscommissie voor Geodesie en zijn artikelen in Geodesia over reproduktie en teke ningdragers worden nog steeds nageslagen. Jarenlang was hij redacteur van het Medede lingenblad van de Meetkundige Dienst en had hij zitting in de contactcommissie van die dienst. De laatste jaren werkte hij in de carto grafische sectie van het K.N.A.G. aan de tot standkoming van een vakopleiding voor teke naars en cartografen. Dat de vakopleiding zijn grote belangstelling had, bewees hij ook als examinator bij de PBNA-examens. Een goed collega, een goed en plezierig vriend is van ons heengegaan, naar menselijke berekening veel te vroeg. Het N.G.L. had nog zoveel van hem kunnen verwachten, in Geo desia, op rayonbijeenkomsten, op alle gebieden van de kartografie. De jongeren hadden nog zo heel veel van hem kunnen leren. Hij laat niet alleen bij de Meetkundige Dienst een lege plaats achter, maar in de hele middelbaar landmeetkundige wereld. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw, die hem gedurende al die maanden liefdevol ver zorgde en nu eenzaam achterblijft. Het moet haar een troost zijn, dat wij van het N.G.L. hem als een zeer gewaardeerde vriend, collega en chef blijven gedenken. Jeke, wij zullen aan Map goede herinneringen bewaren. Hij ruste in vrede! E. Schrikkema, Ing. vraagt voor de afdeling Landmeten en Kartografie enige Voor deze betrekking wordt vereist het diploma landmeetkun dig tekenaar van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie of van een daaraan gelijkwaardige opleiding. Ook zij, die met goed gevolg de Centrale Tekenopleiding van het Kadaster hebben doorlopen, komen in aanmerking. Salaris, in overeenstemming met bekwaamheid, leeftijd en er varing tot 1.312,per maand. Premie A.Ó.W./A.W.W. voor rekening van de Gemeente. Vakantietoelage 6 Sollicitaties onder no. P 1046 in te zenden bij de Directeur van de Dienst der Gem. Personeelsvoorziening, Jan Luijkenstraat 94, Amsterdam-Z. 40

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 12