nat Studiedagen N.G.L 1969 Kartografie Zoals door de voorzitter in het januarinummer van Geodesia reeds is aangekondigd zullen op vrijdag 11 en zaterdag 12 april 1969 voor de eerste maal door het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde studiedagen worden ge organiseerd aan de Hogere Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht, Vondellaan 2. Het onderwerp dat behandeld zal worden is de tachymetrie die de laatste tijd weer bijzon der de aandacht trekt. Naast theoretische be schouwingen zal een uiteenzetting worden ge geven door praktijkmensen omtrent de auto matische verwerking van de opnamegegevens en de ervaringen opgedaan in enkele gemeten gebieden. Om de cursist meer bekend te maken met dit onderwerp zullen daartoe opgestelde instru menten kunnen worden bezichtigd, waarmee desgewenst ook een weinig kan worden ge werkt. Zij die reeds bij dit soort metingen betrokken zijn geweest en een theoretisch of een praktijk probleem nader uiteengezet willen zien, zal de gelegenheid worden gegeven dit ter discussie te stellen. Als deelnemers aan deze dagen wordt gedacht aan hen die in het bezit zijn van het diploma HTS, PBNA hoger landmeetkundige of de „Kartografie", de titel van een speciale af levering van het Geografisch Tijdschrift (G.T.) is een uitgave van het Koninklijke Nederlands Aardrijkskundig Genootschap. Aanleiding tot de uitgave van een speciaal nummer was het 10-jarig bestaan van de Kar- vakcursus voor technisch ambtenaar van het kadaster gevolgd hebben en zij die door studie en ervaring de reeds verworven kennis willen uitbreiden of repeteren. Beide dagen zal aan de HTS een gemeenschap pelijke lunch gehouden worden. Voor even tuele overnachting zal zelf zorg gedragen moe ten worden. Het programma voor deze dagen zal U medio maart ter kennis worden gebracht. Belangstellenden kunnen zich vóór 13 maart a.s. (daarna sluit de inschrijving) als deelnemer opgeven bij de penningmeester NGL, Snieders- straat 1 te Vught, door overschrijving van 25,voor leden van een van de bij het NGL aangesloten verenigingen en vrije abonnees op Geodesia, en 35,voor anderen op gironr. 223150 onder vermelding van: „Studiedagen NGL". De commissie Studiedagen NGL: P. J. v. d. Berg, Sniedersstraat 1, Vught Tel. kant. (040) 68555, toestel 411. C. IJsendoorn, Monteverdilaan 92, Zwolle, Tel. kant. (05200) 15988. Tel. huis (05200) 19499. tografische Sectie van het Aardrijkskundig Genootschap op 13 september 1968. Naast de uitgave van de periodiek „Kaartbul- letin" wordt in het G.T. evenals in zijn voorganger, het Tijdschrift voor het Aardrijks kundig Genootschap door genoemde sectie 41 va Ki en uit het

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 13