CARTOGRAFISCHE TEKENAARS WOLTERS-NOORDHOFF NV missie de behandelde thema's tot een harmo nisch geheel in de uitgave zijn gecomponeerd, verdient de interesse van een groot aantal be langstellenden. Typerend voor de ontwikke lingen in de laatste decennia is de lay-out van de omslag, waarop niet, zoals men zou kunnen verwachten, een fraai exempel uit het door kartografen in heden of verleden gewrochte kaartmateriaal voorkomt, doch de basis van de moderne kaart, de luchtfoto. Belangstellenden onder de lezers van ons tijd schrift kunnen deze fraaie, 92 pagina's tellen de editie (no. 42 van de Mededelingen van de Kartografische Sectie van het KNAG) ter in zage vragen bij de „Bibliotheek van het Neder- landsch Genootschap voor Landmeetkunde" p/a ir. B. de Boer, H.T.S. voor de Bouwkunde, Vondellaan 2 te Utrecht. J. v. E. Voor ons Geografisch-Cartografisch Instituut vragen wij: Op de tekenafdeling van het Instituut worden, naast vele andere werkzaamheden ten behoeve van aardrijkskundige uitgaven, tekeningen vervaardigd voor wandkaarten en voor de Grote en Kleine Bosatlas. Aan sollicitanten voor deze functie moeten wij, gezien de aard en het specialisme van de werkzaamheden, minstens de volgende eisen stellen: algemene ontwikkeling op Mulo-niveau zeer goede tekenvaardigheid interesse en geduld voor minitieus tekenwerk Wordt aan deze eisen voldaan dan kunnen wij een uit stekende werkkring bieden met een goede beloning. Ook lithografische en clichétekenaars met interesse op het gebied van kaarttekenen zullen eventueel voor een nader gesprek worden uitgenodigd. Voor een verdere specialistische opleiding wordt gezorgd. Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan de af deling personeelszaken, technisch bedrijf Postbus 39, Groningen 43 mz\

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 15