waarin alle bovengenoemde werkzaamheden werden verricht, was ca. vijf maanden. Landmeetkundige werkzaamheden tijdens de uitvoering van het Bantry Bay Project Ook hier vielen deze werkzaamheden uiteen in „onshore" en „offshore" en werkzaamheden ten behoeve van de pijpleidingen over de zee bodem. Op de kust Voor dit werk waren drie aannemers gecon tracteerd en wel als volgt: a. Een Engelse aannemer (contract 1), die het grondverzet verrichtte voor het bouwen van de basistanks, de brandwallen, welke de tanks omringen, de nieuwe wegen en de kunstmatige heuvel bouwde, welke laatste werd vereist door het Ierse gouvernement. De heuvel werd speciaal ontworpen tussen de tanks om het ge hele project zo natuurgetrouw mogelijk in de omgeving te doen opgaan. Het zal zonder meer duidelijk zijn, dat de kleur van de tanks hier bij een duidelijke rol speelt en er werd een speciale landschapsarchitect aangesteld om te verwezenlijken, dat het geheel zou aansluiten bij de omringende omgeving. Mijn taak was de verantwoordelijkheid voor de juiste ligging, zowel in het horizontale als in het verticale vlak, van alles wat werd ge bouwd. De aannemer beschikte over een land meter met enige uitzetters. Tijdens het werk 51 Een detail foto van de werkzaamheden aan het centrale platformong. juni 1968. Het houten huisje langs de tijde lijke baileybrug bevat de instrumenten voor het waarnemen van golffrequenties en getijden. De drie verticale latten aan de baileybrug zijn richtbakens t.b.v. de heibok voor het leggen van de pijpleidingen over de zeebodem, van de pier naar de kust, lengte 1364 voet.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 7