Het N.G.L. bestaat 10 jaar LUSTRUMCONGRES Noteert deze data!! 1959 1969 met groots opgezette tentoonstelling in alle zalen van Musis Sacrum te Arnhem op 19 en 20 september a.s. 1959 1969 steund door betonnen funderingen, welke op bepaalde afstanden van elkaar lagen. Deze on dersteuningen werden ingemeten van twee speciale basislijnen I en II, welke door mij in het veld waren aangegeven met medewerking van de landmeter van de betrokken aannemer. De aanleg van deze pijpleiding was als het ware de controle op de juiste ligging van de tanks en de aansluitingen op deze tanks. Voor al ook omdat al het pijpwerk van tevoren was klaargemaakt in fabrieken in Engeland. Elle boogstukken, afsluiters enz. moesten precies passen op de plaatsen waar ze waren ontwor pen. Tot nu toe had dit constructie-gedeelte een zeer bevredigend verloop. Deze aannemer was tevens belast met het bouwen van de ma chinekamers, waarin de installaties werden' geplaatst voor het pompen van de olie naar de opslagplaatsen. Het behoeft geen betoog, dat de ligging van deze gebouwen uitermate nauwkeurige metin gen vergde. Tijdens de werkzaamheden op het eiland had ook de constructie van de pier in de baai plaats. Deze werkzaamheden moesten gelijke tred houden met de ontwikkeling op het eiland. In een volgend artikel zal ik de land meetkundige aspecten (uit de kust) voor de aanlegsteiger in de baai ter sprake brengen en de methode, welke ter controle van de juiste ligging van de pier met de steiger werd ge bezigd. (Wordt vervolgd) 53 1WÊÈ*--£3r>.-

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 9