m 1 PliJ i lil! landmeetkundig tekenaar een landmeetkundig tekenaar een landmeetkundige v IAAT 1 IJ ZUID-HOLLAND E3E53 GEMEENTE ROTTERDAM en 76 PROVINCIALE WATERS1 Bij het landmeetkundig bureau van bovengenoemde dienst kan ter standplaats 's-Gravenhage een worden geplaatst, die zal worden belast met alle voorkomende kaarteerwerkzaamheden voor de aan leg en het beheer van wegen, kunstwerken etc. Gegadigden voor deze functie dienen over ruime tekenervaring te beschikken en bij voorkeur in het bezit te zijn van het diploma tekenaar NLF. Al naar gelang van opleiding, leeftijd en ervaring kan aanstelling geschieden in de rang van: a. tekenaar: salaris 8.724,tot 12.000,per jaar; b. tekenaar-A: salaris 10.536,tot 14.976,per jaar; c. landmeetkundig ambtenaar: salaris 10.536,tot 14.976,per jaar. De AOW/AWW-premie komt ten laste van de provin cie. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties kunnen, onder opgave van het thans genoten salaris worden gericht aan het hoofd van het bureau Personeelszaken van bovengenoemde dienst, Koningskade 2 te 's-Graven hage. groot, zoals in elke ruilverkaveling het geval is. Tenslotte wordt in de Bommelerwaard-West ook nog een aantal kleine gemengde bedrijven verkleind tot gespecialiseerde tuinbouwbedrij ven. Zo werd in 1967 te Bruchem (blok II) met de eigenlijke ruilverkavelingswerkzaamheden begonnen. Een drietal kavels van 1,25 ha elk, werd in gereedheid gebracht voor de stich ting van de eerste drie tuinbouwbedrijven met 2000 m staand glas. Inmiddels is zelfs het tuin bouwbedrijf van de heer C. van Hemert te Bruchem door ir. S. Herwijer door de onthul ling van een gedenkraam officieel in gebruik genomen. Daarna werd te Gameren (blok III) begonnen met het grootste tuinbouwcomplex: 1015 be drijven, waarvan er tot nu toe een tiental klaar is en enkele in aanbouw. In het complex te Zuilichem (blok I) zullen voorlopig twee be drijven worden gesticht. Ruilverkaveling Geestmerambacht Op zaterdag 8 februari jl., bracht de minister van landbouw en visserij een werkbezoek aan de 5300 ha grote ruilverkaveling „Geestmer ambacht" ten noorden van Alkmaar. De voorzitter en de secretaris van de plaatse lijke ruilverkavelingscommissie benadrukten, dat door omzetting van de vaar-polder in een rij-polder en vorming van doelmatige kavels een gezonde agrarische ontwikkeling mogelijk wordt, met name in de richting van een inten sieve tuinbouw. Tegelijkertijd worden vele niet-agrarische belangen gediend, waarvan de dorpssanering en de vorming van een groot recreatiegebied wel de belangrijkste zijn. Ten behoeve van snelle uitvoering is het ge bied in acht blokken verdeeld. Jaarlijks wor den de wegen, waterlopen en kavelinrichting van een blok van 500 a 1000 ha in uitvoering genomen; het eerste blok (660 ha) in 1968 en het tweede (830 ha) dit jaar. Bij zijn oriëntatietocht door de ruilverkaveling bezocht minister ir. P. J. Lardinois o.m. het kortgeleden gereed gekomen hoofdgemaal. Aansluitend aan dit werkbezoek had de be windsman in Lutjebroek een onderhoud met een delegatie van de kring West-Friesland van de drie centrale landbouworganisaties, die een petitie met 700 handtekeningen aanbood, waarin werd gevraagd spoedig tot uitvoering van de ruilverkaveling „het Grootslag" over te gaan. Minister Lardinois zegde toe, een spoe dige beslissing te willen bevorderen. Bij de afdelirg LANDMETEN van GEMEENTEWERKEN kunnen worden geplaatst Aanstelling zal kunnen geschieden in vaste dienst met een proeftijd van een jaar. De rangindeling en de salariëring zullen in overeenstemming zijn met opleiding, leeftijd en ervaring. Sollicitaties binnen 14 dagen onder nr. 148 te zenden aan de chef van het Bureau Personeelvoorziening, stadhuis, Rotter dam.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 12