Kadaster Met ingang van 1 april 1969 is de ingenieur verificateur van het Kadaster te Amsterdam* Ir. M. te Nuyl benoemd tot directeur, hoofd van de directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën. Met ingang van 5 maart is de Directie Kadas ter en Hypotheken verplaatst naar het adres President Kennedylaan 15-17 te 's-Graven- hage. STUDIEDAG NLF De NLF organiseert op 14 mei 1969 in de Aula van de T.H. te Delft (Mekelweg 1) een studiedag waarvoor ook de leden van het NGL worden uitgenodigd. De dag staat onder auspiciën van de NLF- werkgroep „Projectmetingen" en wordt gewijd aan het onderwerp: „Landmeetkundige aspecten bij de bouw van de syntheseradiotelescoop in Wester- bork" Het programma luidt als volgt: vanaf 9.30 uur: Ontvangst en registratie. 10.15 uur: Opening door de voorzitter van de NLF. 10.30 uur: Inleiding door dr. J. W. M. Baars (Stichting Radiostraling van Zon en Melkweg) over de astronomi sche principes en de vereiste nauw keurigheden. 11.15 uur: Inleiding door ir. P. F. H. Wessel (Ingenieursbureau Van Steenis) over de meetkundige grondslag en resumé van de lengtemetingen. 11.30 uur: Inleiding door dr. G. van Herk (Sterrenwacht-Leiden) over het aligneren van 12 punten van een basislijn van de grondslag. 11.45 uur: Inleiding door ir. A. van Milaan (Technisch Physische Dienst van T.N.O.) over het uitlijnen van de railbaan met behulp van een laser en een zoneplaat. 12.00 uur: Inleiding door dr. J. W. M. Baars over de constructiemetingen van de parabool-antennes. 12.4513.45 uur: Gemeenschappelijke koffie tafel. 's Middags is er gelegenheid tot het bezichtigen van een kleine tentoonstelling van bijzondere meetapparatuur. De tentoonstelling zal direct na de lunchpauze worden toegelicht in één der collegezalen met behulp van televisie-moni toren. De deelnemers worden verzocht zich vóór 10 mei a.s. schriftelijk aan te melden (liefst per briefkaart) bij de secretaris van de NLF, Betje Wolffstraat 65 te Zwolle en tegelijkertijd de lunchkosten ad 5.00 per persoon (inclusief bediening) over te maken op postrekening nr. 259586 ten name van de penningmeester van de NLF te Soestdijk. Ir. D. van der Wulp, secr. NLF. Prof. A. Kruidhof gaat met pensioen Aan prof. A. Kruidhof is op zijn verzoek met ingang van 1 september 1969 wegens over schrijding van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag verleend als hoogleraar in de landmeetkunde aan de Landbouwhogeschool te Wageningen, onder dankzegging voor de vele belangrijke, in deze functie bewezen, dien sten. Andries Kruidhof, op 14 september 1898 te Helmond geboren, behaalde in 1924 het diplo ma landmeter aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Na enige jaren werkzaam te zijn geweest bij het kadaster te Eindhoven, werd hij in 1929 aangesteld bij de kadastrale ruilver- kavelingsdienst te Nijmegen. Met ingang van 1 februari 1936 werd de heer Kruidhof benoemd tot lector in het landmeten en waterpassen aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. Tien jaar later volgde zijn be noeming tot hoogleraar. Gedurende het studie jaar 19511952 vervulde hij het ambt van rector magnificus. Van ziin hand verscheen een 15-tal publikaties. Prof. Kruidhof bekleedde naast zijn hoog- 77

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 13