97 het recht vermeld onder letter g vermeer derd met dat vermeld onder letter i. een uittreksel uit het algemeen regis ter dienende voor de teboekstelling van schepen of een verklaring van niet te boekstelling of niet bekend zijn in dat register 5,00 j. een uittreksel uit het algemeen register dienende voor de teboekstelling van luchtvaartuigen of een verklaring van niet teboekstelling in dat register 5,00 k. een verklaring van teboekstelling van een schip tevens inhoudende machtiging om de daarin te omschrijven merken op het schip te doen aanbrengen5,00 l. een bewijs van doorhaling van de te boekstelling van een schip of een lucht vaartuig in het algemeen register dienen de voor de teboekstelling van schepen en luchtvaartuigen 5,00 vermeerderd: voor een hierop gestelde verklaring dat alle ingeschreven of overgeschreven rech ten zijn doorgehaald, dan wel dat de houders van de ingeschreven rechten of van beslagen schriftelijk toestem ming tot doorhaling van de teboekstel ling hebben verleend met3,00 m. een verklaring, gesteld op een opgaaf als bedoeld onder letter dat sinds de afgifte van de opgaaf geen andere dan de hierin vermelde inschrijvingen en overschrijvingen openstaan en dat in de hierin vermelde gegevens van de in schrijvingen en overschrijvingen geen veranderingen zijn gebracht 2,00 vermeerderd: per vermeld perceel met 0,50 per geraadpleegde inschrijving of over schrijving met 3,00 n. een verklaring, gesteld op een uittrek sel als bedoeld is onder letters g, i of j, dat sinds de afgifte van het uittreksel in de hierop vermelde gegevens van de ka dastrale legger of van het register tot te boekstelling van schepen of luchtvaart- tuigen geen veranderingen zijn gebracht. 5,00 o. een telegrafische verklaring, dat sinds de afgifte van het uittreksel genoemd onder de letters i of in de hierop ver melde gegevens van het register tot te boekstelling van schepen of luchtvaar tuigen geen veranderingen zijn gebracht. 5,00 vermeerderd met de kosten van het tele gram; p. een verklaring inhoudende de com plexaanduiding voor de in een splitsing te betrekken percelen 30,00 2. Bij de vaststelling van de oppervlakte van een mechanische reproduktie wordt een gedeelte van een dm2 gerekend voor een hele. 3. Afschriften van inschrijvingen of overschrijvingen en uittreksels uit het netteplan worden slechts ver strekt in de vorm van een ten kantore vervaardigde mechanische reproduktie, waarvoor verschuldigd is het recht, genoemd onder letter b van het eerste lid. 4. Uittreksels als bedoeld onder letters g, i en van het eerste lid kunnen met goedvinden van de belang hebbende worden verstrekt in de vorm van ten kan tore vervaardigde mechanische reprodukties, waar voor verschuldigd is het recht, genoemd onder letter b van het eerste lid. 5. Indien de belanghebbende behalve een getuig schrift nog andere gegevens van de hypothecaire in schrijvingen of overschrijvingen van beslagen verzoekt dan die welke op het getuigschrift zijn vermeld, wor den bij het getuigschrift afschriften gevoegd van de inschrijvingen en overschrijvingen, waarin deze ge gevens voorkomen. Het derde lid is op deze afschrif ten van overeenkomstige toepassing met dien verstande^ dat geen recht van inzage is verschuldigd. 6. Indien de belanghebbende nader door hem aan geduide gegevens verzoekt die in overschrijvingen, uit gezonderd die van beslagen, voorkomen, wordt een schriftelijke opgaaf verstrekt, als bedoeld is onder letter e van het eerste lid met bijvoeging van af schriften van de overschrijvingen, waarin deze ge gevens voorkomen. Het derde lid is op deze afschriften van overeenkomstige toepassing met dien verstande, dat geen recht van inzage is verschuldigd. Artikel 7 1. De bijwerking van de kadastrale registers die on der de gemeentebesturen berusten, geschiedt kosteloos. 2. Voor de vernieuwing van de in het vorige lid be doelde kadastrale registers, is verschuldigd 12,50 voor elk daaraan besteed uur, waarbij gedeelten van een uur voor een vol uur worden gerekend. 3. Afschriften van posten uit de staten Kadaster nr. 73 en nr. 75 en het register Registratie nr. 51, nodig voor de bijwerking van registers, worden aan de gemeentebesturen slechts verstrekt in de vorm van ten kantore vervaardigde mechanische reprodukties. Verschuldigd is hiervoor 0,15 per dm2 van de repro duktie, waarbij een gedeelte van dm2 voor een hele wordt gerekend. 4. Onze Minister van Financiën is bevoegd om aan de gemeentebesturen, die in eigen beheer afschriften van posten uit de staten Kadaster nr. 73 en nr. 75 en het register Registratie nr. 51 willen doen vervaardigen, onder daarbij te stellen voorwaarden, de kosteloze raadpleging van de daartoe benodigde kadastrale stuk ken toe te staan. Artikel 8 1. Voor de samenstelling, bijwerking of vernieuwing van registers die voor de heffing van omslagen en andere lasten door waterschappen, veenschappen en veenpolders worden gehouden, is verschuldigd 12,50 voor elk daaraan besteed uur, waarbij gedeelten van een uur voor een vol uur worden gerekend. 2. Op de uittreksels als bedoeld zijn in artikel 6, eerste lid, letter g, alsmede op de afschriften van de staten Kadaster nr. 82 en op de afschriften als bedoeld zijn in artikel 7, derde lid, nodig voor de samenstel ling, bijwerking of vernieuwing van registers die door waterschappen, veenschappen en veenpolders wor den gehouden, is artikel 7, derde lid, van overeen komstige toepassing. 3. Onze Minister van Financiën is bevoegd om aan waterschappen, veenschappen en veenpolders, die de samenstelling, bijwerking of vernieuwing van de in het eerste lid bedoelde registers in eigen beheer willen verrichten, onder daarbij te stellen voorwaarden, de kosteloze raadpleging van de daartoe benodigde kadas trale stukken toe te staan. AFDELING 2 Verrichtingen door de bureaus van de landmeetkundige dienst van het kadaster

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 13