*nmt W. van de KAMP n.v. «««rsss, HBQLOmil wegen de grondadministratie als een onmis baar onderdeel van het moderne staatsbestel is erkend, een onderdeel waar men grote gel delijke offers voor over had en heeft. Met de voorbeelden van landen als El Salvador en Iran, Tai Wan en Tonga voor ogen, staan wij misschien nog maar aan het begin van een ont wikkeling naar moderne meerdoelenkadasters overal ter wereld, waar door de bevolkings explosie, de voortgaande technische expansie en groeiende industrialisatie, en het moderne verkeer de economische waarde van de grond steeds sprekender wordt. In elk geval blijkt wel uit het vergelijkend onderzoek naar de verspreiding van de particuliere eigendom van onroerende goederen een onderzoek via de lezing van de teksten van grondwetten dat in nagenoeg alle landen de mogelijkheid tot deze ontwikkeling naar moderne kadasters en naar landregistratie aanwezig is. Geraadpleegde literatuur 120 Amos Peaslee, Constitutions of Nations (second Edition) The Hague, 1956, 2 delen. Amos J. Peaslee, Constitutions of Nations, Revised Third Edition in 4 Volumes; Volume I, Africa, The Hague, 1965, 1108 pag.; Volume II, Asia, Australia and Oceania, The Hague, 1966, 1286 pag.; Volume III, Europe,The Hague, 1968, 1315 pag. (Amos J. Peaslee was voormalig Ambassadeur van de Verenigde Staten van Noord Amerika in Australië en had bij de samenstelling van zijn standaardwerk de medewerking van honderden autoriteiten en officiële vertalers.) Helen Miller Davis, Constitutions, Electoral laws, Treaties of the States in the Near and Middle East, Durham N.C., USA, 1947. Russell H. Fitzgibbon, The Constitutions of the Ame ricas, Chicago, 1948, 847 pag. Das öffentliche Urkundwesen der europaischen Staa- ten, International Notar-Kongres, Halle a.S. (ca. 1900). Waterpasinstrumenten, Theodolieten en aanver wante instrumenten van het fabrikaat OTTO FENNEL - KASSEL. Baken en Jalons meetveren en linten met toebehoren Prismakijkers. Wij justeren, repareren en reviseren alle ^merken fijnmechanische en optische instrumenten. Vert.: H. J. Visser, Breda, tel. 01600 - 44370 I mg - ..n VAN DIEMENSTRAAT 11

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 16