jecten door prof. dr. ir. F. M. Maas; Land- bouwverkeer door dr. ir. A. J. Flach; Flet ont werpen en construeren van plattelandswegen door ir. A. Oosterbroek; Boerderijverplaat- sing in ruilverkavelingen door ir. J. J. Wester- hof; Grondverbetering door ir. G. P. Wind; Uitvoering van grondwerk op cultuurtechni sche projecten door A. Verhagen; Netwerk planning voor ruilverkavelingen door ir. C. A. de Jong; Waterhuishoudingsproblemen in Nederland door prof. dr. ir. F. Hellinga; Ont wateringsnormen voor de landbouw door prof. dr. ir. W. H. van der Molen; Waterbeheersing in hellende gebieden door dr. ir. A. W. de Jager; Ontwikkelingen in de drainagetechniek door ir. W. A. Segeren en ir. F. C. Zuidema; Ruilverkaveling in gebieden met weidebouw en tuinbouw door ir. P. D. Krijger; De ontwik keling van de IJsselmeerpolders door ir. H. Smits. Het geheel is voortreffelijk uitgevoerd. Een waardevol boek. B.N. Kort verslag algemene ledenvergadering VTAK De door ruim 300 leden bezochte algemene ledenvergadering van de Vereniging van Tech nische Ambtenaren van het Kadaster werd te Utrecht gehouden op dinsdag 29 april in een der zalen van het gebouw „Kunsten en Weten schappen". Om ruim 10 uur opende de voorzitter, de heer Vermeulen, de vergadering. Behalve tot de vele leden richtte hij ook een woord van wel kom tot ons erelid, de heer W. Koopmans. 's Middags was ook aanwezig de heer Mr. Plomp van het Ambtenarencentrum. De lijvige agenda, bevattende naast de gebrui kelijke punten ook vele op vakverenigingsge- bied, wist de voorzitter in een behoorlijk tem po onder de hamer door te krijgen, zonder tot overijling over te gaan. Als bestuurslid werd herkozen de heer Boe lens, terwijl de heer van der Noordaa, die tus sentijds aftrad wegens persoonlijke omstan digheden, werd vervangen door de heer de Kovel. Aan het bestuur van het N.G.L. zal worden voorgesteld in de vacature in de redactie van Geodesia, ontstaan door het ter beschikking stellen van haar functie door mej. Best, te be noemen de heer P. Groenewoud. Op voorstel van het Hoofdbestuur werd de heer J. W. Biesma benoemd tot lid van ver dienste voor het vele werk dat hij verzet heeft voor het mogelijk maken van een goed func tionerend afdelingsleven, nu hij door de be noeming in een andere rang geen gewoon lid van V.T.A.K. kan blijven. Omdat de 29ste april, de dag voor Koningin nedag, geen geschikte datum blijkt te zijn, zal volgend jaar de algemene vergadering op een andere datum worden gehouden, dit in overleg met de Vereniging van Meetarbeiders, daar er naar gestreefd wordt de algemene vergade ring van beide verenigingen op dezelfde dag te houden. Om half zes sloot de voorzitter de geanimeer de vergadering. C.A.C.B. Kort verslag rayonbijeenkomst te Eindhoven In de kantine van het Centraal Belastingge bouw te Eindhoven vond op 17 april j.l. een rayonbijeenkomst plaats. Ongeveer 65 leden van de N.L.F. en het N.G.L. volgden met grote interesse de voor dracht van Ir. C. P. de Kruif, Wetenschap pelijk Medewerker aan het Laboratorium voor Geodesie aan de T.H. te Delft. Het onderwerp van deze voordracht was: „Theorie en praktijk van veelhoeksnetten" In de praktijk bleek dit op de circuitmethode neer te komen, waarbij de theorie duidelijk op de tweede plaats kwam. Volgens de inleider was dat echter onont koombaar, omdat wel het principe van de circuitmethode eenvoudig is, maar bij de be rekening in een rekenautomaat „nogal wat komt kijken". Ir. de Kruif gaf eerst een historisch overzicht van de circuitmethode. Deze „historie" bleek in 1967 te beginnen met het eerste proefob ject. Sindsdien zijn ongeveer 20 objecten be rekend met behulp van het rekenprogramma, 124 van en uit het

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 20