In Memoriam L. A. M. van der Maas 1 27 Op 17 mei 1969 overleed, voor velen nog onverwacht, in het St. Radboud- ziekenhuis te Nijmegen, de heer L. A. M. van der Maas, in de ouderdom van 35 jaar. Van der Maas, Leo voor zijn vrienden, was reeds ruim een jaar ziek. Diep ben ik getroffen door de moedig heid van Leo en zijn vrouw An, die bei den, een paar weken voor het overlijden, op de hoogte waren van een mogelijk spoedig einde van het leven van Leo; alle medische hulp ten spijt was het hem helaas niet gegeven om met zijn vrouw hun vele idealen samen te verwezen lijken. Van der Maas was landmeter bij het In genieurs- en Architectenbureau Van Hasselt 8c De Koning te Nijmegen. Tien jaar geleden trad hij er in dienst en heeft als eerste in zijn vakrichting bij het bu reau de landmeterij een zekere plaats weten te geven. Van nog groter beteke nis was zijn werk bij het bureau toen hij in 1964 werd uitgezonden naar Nigeria om daar zijn specialistische kennis aan te wenden bij de bouw van een grote wa terkrachtcentrale annex sluizen. Zijn toewijding voor het werk en zijn vak, dat hij op een simpele, doch boeiende wijze wist over te brengen op anderen, vond zijn waardering in zijn latere be noeming tot „Chief Surveyor" van de landmeetkundige afdeling van de Direc tie op het werk. Helaas had hij, genood zaakt door de ziekte, zijn werk in Nige ria voortijdig de rug moeten toekeren. Met Leo is een markante figuur heenge gaan. In hem waren allerlei kenmerken ver enigd, die het zo plezierig maakten om in zijn gezelschap te zijn. Er ging een weldadig aandoende kalmte van hem uit, die hem nooit verliet. Deze eigen schap, zijn levenswijsheid, zijn opge wektheid en daarbij zijn fijn gevoel voor humor konden een donkere hemel soms doen opklaren; en je zag de moei lijkheden anders, kleiner, als je er met hem over had gepraat. Een goed collega en vriend is van ons heen gegaan, naar menselijke berekening te vroeg; hij laat een lege plaats achter bij het bureau en bij vele anderen daar buiten die hem hebben leren kennen. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw, die hem vele maanden trouw en liefdevol heeft verpleegd en die nu alleen achterblijft. De belangstelling van vele collegae en vrienden zal haar een troost zijn en haar de kracht geven die zij in deze moeilijke tijd zo nodig heeft. Hij ruste in vrede! F. C. Holthuis De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Bibliotheek van de afdeling Landmeetkunde van de H.T.S. voor de Bouwkunde, t.a.v. Ir. B. de Boer, Vondellaan 2, Utrecht. Allgemeine Vermessungs-Nachrichten (West-Duitsland) 1968-12 XI. Internationaler Kongress für Photogrammetrie 1968: H. Draheim, Tagungsbericht, B. Makarovic, Ausstellungsbericht; Der XII. FIG-Kongress, London 1968: K.-H. Meine, Tagungsbericht, O. Hirsch, Aus stellungsbericht; 53. Deutscher Geodatentag 1968 Stutt gart: H. DraheimTagungsbericht, G. Weiser, Aus stellungsbericht; A. Karsten, Tagung des Arbeitskreises „Topographisch-Geomorphologische Kartenproben 1 25000"; G. Schlegtendal, Nochraals der Begriff „Ver- kehrswert"; Th. Gerardy, G. Schlegtendal und M. Tie-

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 23