Jaarverslag 1968 H.T.S. voor de Bouwkunde kavelingscommissie, het provinciaal bestuur, de Cultuurtechnische Dienst en het Staatsbos beheer is een recreatie-object van 100 ha ont worpen, dat nu goeddeels is gereedgekomen. De investering bedraagt 3,5 min. Het recrea tieplan omvat de volgende basisvoorzienin- gen: afwerking van de ontzandingsplas, aanleg van een camping, speelvijver en ligweiden, verbreding van de toegangswegen, interne ontsluiting van het complex, aanleg van parkeerterreinen, overige voorzieningen. Het gehele object zal door Staatsbosbeheer worden beheerd, dat in het kader van de ruil verkaveling de eigendom van het Lingebos verkregen heeft. Verwacht wordt, dat reeds dit jaar recreatieruimte geboden kan worden voor ongeveer 12.000 mensen. Onlangs ontvingen wij het jaarverslag over 1968 van de HTS voor de Bouwkunde te Utrecht. Op 1 augustus 1968 is de Wet op het voort gezet onderwijs in werking getreden. In deze WVO is de HTS gerangschikt onder het Hoger Beroeps Onderwijs (HBO). Reeds in 1965 werd aan deze HTS een aan vang gemaakt met het experimentele onder wijs volgens de HTS „nieuwe stijl". In 1969 doen voor het eerst eindexamenkandidaten examen volgen deze „nieuwe stijl". De om schakeling van de school tot het nieuwe onder wijs vraagt van directeur en leraren veel in spanning en aanpassingsvermogen. Er is in de laatste jaren nl. een geheel nieuw lesprogram ma en een nieuwe leerstofomschrijving opge bouwd. In oktober 1968 kon dan ook een geheel vol ledig lesprogramma met leerstofomschrijving ingediend worden bij het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen. Bij dit ontwerp voor het nieuwe lesprogramma behoorde een geheel nieuwe eindexamenrege ling waarvoor ook een ontwerp is ingediend. Een wezenlijk onderscheid met de oude ex amenregeling betreft het verstrekken van een afstudeeropdracht aan de eindexamenkandida ten, voortvloeiende uit de differentiatiemoge lijkheden geboden bij het afstuderen; bij de af deling Landmeetkunde in de landmeetkundig technische richting of de juridische admini stratieve richting. Over deze wijze van examineren heeft over leg plaats gehad met de Inspekteur-Generaal van het Onderwijs en de zeven scholen die reeds zover met de nieuwe stijl gevorderd waren. Verdere vernieuwingen dienen zich reeds aan o.a. invoering van het vak computerkunde op de HTS. Het geringe aantal eindexamenkandidaten van de cursus 19681969 is te wijten aan het feit dat bij de aanvang van de cursus 1965 1966 in de eerste klasse „nieuwe stijl" slechts leerlingen met het eindexamen HBS-B 5 j.c. zaten en nog geen leerlingen uit het voorbe reidend jaar. Geen rekening houdend met het Voorberei dend jaar, waren op 1 jan. 1968 70 leerlingen ingeschreven bij de afdeling Landmeetkunde; te weten: 24 (le jaar), 24 (2e jaar), 5 (Prak tijkjaar) en 17 (4e jaar). Op 31 dec. 1968 waren deze aantallen resp. 19, 26, 22 en 5. Als contactleraar voor de afdeling Landmeet kunde trad tijdens het praktijkjaar op Mr. Ir. J. M. C. Witvliet. Op voordracht van het Be stuur door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen tot gecommitteerden bij het eindexamen van deze afdeling benoemd W. C. J. Burki, Hoofd van de Topografische af deling der N.V. B.I.P.M. (Kon. Shellgroep) te 's-Gravenhage en Ir. H. de Ridder, waar nemend Hoofd van de Direktie Hypotheken en Kadaster, Ministerie van Financiën te Den Haag. In totaal zijn t/m 1968 305 diploma's voor Landmeetkunde uitgereikt. B.N. 151 bebossing,

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 23