Hoe kunnen artikelen worden ingezonden Het leek ons nuttig om nog eens een overzicht te geven van de voorwaarden waaraan kopij voor Geodesia dient te voldoen. De redactie heeft besloten om het schrijven van artikelen onder meer te stimuleren door het toekennen van een wat groter honorarium dan tot nu toe het geval was. Dit honorarium bedraagt thans ongeveer 10,per pagina, waarbij ook de ruimte die door illustraties wordt ingenomen meetelt. De kopij Indien enigszins mogelijk, verzoeken wij U rekening te houden met onderstaande aanwij zingen. U bespaart ons dan veel werk. De kopij dient bij voorkeur getypt te zijn en minimaal in duplo te worden ingezonden. Als spelling verzoeken wij U de Nederlandse voor keurspelling te gebruiken. Gedeelten die men vet gedrukt wenst, dienen dubbel onderstreept te worden; gedeelten die men cursief (schuin) gedrukt wenst, enkel. Aan de linkerzijde van het papier late men een marge van ca. 6 cm. Het papier mag slechts aan één zijde beschreven zijn. Men bezige geen afkortingen, behoudens in ternationaal toegelaten afkortingen van het metrieke stelsel. Dus: m, cm, ha, dmgr, enz. Boven elk artikel dient een titel en de naam en functie van de auteur te worden vermeld. Wij verzoeken U de kopij toe te zenden aan de eindredacteur, Pippelingstraat 3 te Eindhoven. Illustraties De illustraties (foto's, tekeningen e.d.) gelieve men los bij te voegen (niet tussen de tekst plakken) en te nummeren overeenkomstig de verwijzingen in de tekst en de onderschriften. Deze onderschriften dienen aan het eind van het manuscript te worden opgenomen. De tekeningen moeten met zwarte inkt op wit- papier zijn vervaardigd, bij voorkeur twee maal zo groot als ze moeten worden afge drukt. Met lijndikte en beschrijving hiermede rekening houden. Foto's: liefst glanzende afdrukken op wit pa pier. Uit tijdschriften, brochures, e.d. kunnen ook foto's worden overgenomen, doch dat is sterk afhankelijk van de kwaliteit van het drukwerk waarin de foto's voorkomen. Indien men illustraties terug wil hebben, ver zoeken wij dit bij de inzending kenbaar te maken. Plaatsing De redactie bepaalt, na advies ingewonnen te hebben van de wetenschappelijk adviseur, of een artikel wordt opgenomen. Zij behoudt zich het recht voor eventuele stijlverbeteringen aan te brengen. Omtrent wijzigingen van prin cipiële aard wordt overleg met de auteur ge pleegd. De redactie bepaalt het tijdstip van plaatsing; met de wensen van de auteurs zal echter zoveel mogelijk rekening worden ge houden. Niet aanvaarde kopij wordt terugge zonden. Voor ieder geplaatst artikel worden drie extra nummers van het betreffende tijd schrift verstrekt. De redactie stelt zich niet aansprakelijk voor verlies of schade aan ingezonden kopij. Het is mogelijk van een artikel overdrukken te laten maken. Schrijvers dienen dit bij de inzending van de kopij kenbaar te maken. 156

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 28