landmeetkundig ambtenaar 162 Gevraagd: a. het bewijs van deze stelling te geven; b. de voetpuntsafstand te berekenen en deze berekening te controleren door met behulp van deze maat de grootte van de nieuwe percelen vast te stellen. 2. Nadat deze verdeling had plaats gevon den, werd door het gemeentebestuur in ver band met de verkeersveiligheid bepaald, dat de hoekpunten van A ABC moesten worden af gerond en wel bij de hoekpunten A en C met straal 5 m en bij het hoekpunt B met straal 10 m. Gevraagd de oppervlakte van de resterende bouwterreinen te berekenen. Oplossingen van beide onderdelen van deze opgave voor 1 oktober in te zenden aan Mej. C. A. C. Best, Waltersingel 5, kamer 137, Apeldoorn. De hieronder vermelde tijdschriften enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Bibliotheek van de afdeling Landmeetkunde van de H.T.S. voor de Bouwkunde, t.a.v. Ir. B. de Boer, Vondellaan 2, Utrecht. Deutsche Geodatische Kommission (West-Duitsland) Reihe C, Heft Nr. 127 W. Caspary, Genauigkeitsuntersuchungen an automati- schen Kartiergeraten der Firma Zuse. Reihe C, Heft Nr. 128 G. Weiser, Die Prüfung von 2m-Basislatten. Reihe C, Heft Nr. 129 V. Milovanovic, Beitrag zur Erklarung der Systemati- schen Fehler bei der astronomisch-geodatischen Orts- bestimmung. Reihe B, Heft Nr. 147 E. Messerschmidt, U. Keppke, Elektronische Entfer- nungsmessungen im Testnetz Oberbayern. Reihe B, Heft Nr. 166 Z. Boronkai, Die 48m-Basis der I. Abteilung des Deut- schen Geodatischen Forschungsinstituts. Mitteilungsblatt des Hstenreichischen Vereines für Vermessungswesen und der österreichischen Gesellschaft für Photogrammetrie (Oostenrijk) 1968-6 F. Allmer, XII. Internationaler Geometerkongress, London 1968. 1969-1 H. Brunsteiner, Ein Bericht aus dem Vermessungs- museum in Linz. Nachrichten aus dem Karten und Vermessungs wesen (Institut Angewandte Geodasie 1952-1967 Frankfurt) Sonderheft 1968 Dr.-Ing. S. Heitz, Die Bestimmung der Figur und des Schwerefeldes der Erde; Prof. Dr.-Ing. R. Förstner, Photogrammetrie. Das Luftbild im Dienste der Ver- messung und Kartenherstellung; Dr.-Ing. W. Satzinger; Die Karte als graphische Darstellung der Erdoberflache. Kartographische Arbeiten. GEMEENTE ECHT Bij Openbare Werken der gemeente kan ge plaatst worden een voor het zelfstandig uitvoeren van alle voor komende landmeetkundige werkzaamheden. Het bezit van het diploma H.T.S. Landmeet kunde of het diploma Hogere Landmeetkunde van P.B.N.A., of gelijkwaardige diploma's of opleidingen van gelijk niveau is vereist. Ervaring en kadastraal inzicht strekken tot aanbeveling. De aanstelling geschiedt in ambtelijke dienst en is afhankelijk van opleiding en ervaring voor de rangen: Opzichter A aanvangswedde 957,00 per maand max. wedde 1272,00 Techn. ambt. 2e klas aanvangswedde 1142,00 per maand max. wedde 1476,00 Techn. ambt. 1e klas aanvangswedde 1304,00 per maand max. wedde 1636.00 De voor de gemeenten algemeen geldende rechtspositieregelingen zijn van toeoassing. Voor het verkrijgen van een woning zal mede werking worden verleend. Sollicitaties te richten aan het Gemeentebe stuur van Echt en in te zenden vóór 22 augus tus 1969.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 34