landmeetkundig! tekenaar (n.l.f.-examen) landmeettechnicus meetassistent topografisch tekenaar stedebouwkundig tekenaar (loi-examen) leidsche onderwijs instellingen nieuw rapport uitbracht, wat thans in bespre king is. Maar nu zit ik al over mijn toegewe zen tien jaren heen en heb ik nog niets verteld over de gang van zaken, hoe we dithoe we datmaar och, geachte congrescommissie, onthef me maar van die taak Kijk om u heen. Overal in Nederland zijn gemeentelijke, pro vinciale en andere landmeetkundige diensten werkzaam, die mede ontstonden door de be kendheid, die het vak kreeg door de activitei ten van het N.G.L. Velen hebben in het begin getwijfeld of het wel enige zin had om met het experiment van een eigen tijdschrift, een ge zamenlijke organisatie aan te vangen. Vooral de ver. T.A.K. moest een groot offer bren gen haar eigen tijdschriftmaar het is goed gebleken. De waardering voor de werkzaamheden van de middelbare en hogere technici op het ge bied van de landmeetkunde is in de laatste tien jaren enorm toegenomen. De werkers in het N.G.L. zijn er van overtuigd dat „GEO- DESIA", de congressen, de kringvergaderin gen en verdere werkzaamheden, hiertoe een grote bijdrage hebben geleverd. En dat is hun goed recht, want zij hebben in de eerste tien ja ren N.G.L. meegewerkt aan de ideële en indi rect ook aan de materiële belangen van deze technici en gaan daar nog steeds mee door. Moge het voor anderen een reden zijn om mede te werken en te steunen en een stimulans zijn voor de medewerkers om te blijven doorgaan met hun werk. In deze korte inleiding zijn u de namen van de medewerkers niet genoemd, het zijn er velen geweest. Een grote dankbaarheid moge hen toestralen vanuit dit jubileumcongres, want zij hebben uw dankbaarheid in alle opzichten verdiend; er is enorm veel gedaan maar het was mogelijk, omdat de tijd rijp was voor de oprichting van het N.G.L. en de volbrenging van de opgelegde taak. De tijd gaat voort. Mogen er altijd collega's zijn, die de mogelijk heden van de tijd duidelijk verstaan en er naar handelen Nu, op dit jubileumcongres kijkt u maar eens om u heen, wandelt over de tentoonstelling, luistert naar de lezingen, praat met de vrien den en bekenden uit het gehele land en uw conclusie moet zijn: 't Is „waerachtig gegaen", die eerste tien jaren N.G.L. J. Rietveldt Ing. bon 124 183 (n.l.f.- examen) (loi-examen) loi-examen, onder toezicht van een rijksgecommitteerde De LOI heeft voor deze beroepen moderne, schriftelijke opleidingen. Dat betekent een voorsprong op de vak wereld die zich daarover „nog niet beraden heeft". Dievoorsprong kunt u tot de uwe maken. Stuurvandaag nog de ingevulde bon. Dan sturen wij u onmiddellijk vrijblijvend alle inlichtingen over de opleiding waarvoor u belangstelling hebt. instellingen zonder winstdoel erkend door de Inspectie van het Schriftelijk Onderwijs m.m.v.het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Leiden, Zijlsingel 's avonds of In het weekend een studiegids aanvragen: bel (01710) 318 44* of 3 47 44* stuur mij zonder enige verplichting alle informatie over de cursus: mevr. mej. dhr. straat: woonplaats: uitknippen en als brief of op een briefkaart verzenden

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 19