nat het ongelooflijke. Op een rand van een secun- de-theodoliet met een doorsnee van 75 mm zijn 10.800 verdeelstrepen aangebracht. De af stand tussen de verdeelstrepen bedraagt 0,022 mm. De dikte van een verdeelstreep is 4/1000 mm, de lente 6/100 mm. De getallen van de becijfering van de graden zijn ongeveer 1/10 mm hoog. Kern Swiss is momenteel vertegenwoordigd in 120 landen over de gehele wereld en heeft 48 servicediensten. In Nederland ligt de zorg voor verkoop en service bij Hagen Systems, Rotterdam. De laatste decennia is Kern sterk gegroeid. De omzet werd verdrievoudigd en het personeel nam met 40% toe. Men beschikt thans over 38.000 m2 produktieruimte, waar 1300 men sen werkzaam zijn. De laatste noviteit op landmeetkundig gebied is de DKM2-A, die op het N.G.L.-congres in Arnhem werd getoond. Ook op het terrein van de fotogrammetrie is Kern actief. Men ontwikkelde o.a. de PG3, waarover iedereen op het XI Internationale Congres voor de Fo togrammetrie in Lausanne zeer enthousiast was. Voor de berekening van optiek en ander re- search-werk beschikt men over een eigen re kencentrum. Onze hartelijke gelukwensen met dit jubileum. ADRESWIJZIGINGEN Adreswijzigingen die na de tiende van de maand (uitgezonderd juli) de administratie van Geodesia Finestraat 12 te Maastricht bereiken, kunnen niet meer in het adressensys- teem voor het in dezelfde maand uitkomend nummer van Geodesia worden verwerkt. Men dient er dan ook rekening mee te houden dat deze exemplaren op het oude adres worden be zorgd. Exemplaren die dan worden geretour neerd, zullen alsnog naar het nieuwe adres worden gezonden. Uw adreswijziging dus gaarne vóór de tiende van de maand bij de administratie! C. A. Boelens V.T.A.K. Het bestuur van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster heeft een wij ziging ondergaan en is thans als volgt samen gesteld: Voorzitter, J. J. Vermeulen, Boerhaavestraat 108, Apeldoorn; Secretaris, J. Koning, Eenhoornstraat 8, Haar lem; Penningmeester, J. W. W. van Wijk, Multa- tulistraat 13, Breda; Redacteur, C. de Kovel, Platanenlaan 45, Dub beldam; Ledenadmin., C. A. Boelens, Finestraat 12, Maastricht. J. Koning, secretaris V.T.A.K. RAYONBIJEENKOMST AMSTERDAM Hierbij nodigen wij U uit tot het bijwonen van een rayonbijeenkomst, in samenwerking met de NLF, te Amsterdam op dinsdag 14 oktober 1969 in Grand-Hotel Krasnapolsky, Warmoestraat. Aanvang 20.00 uur. Ir. G. L. Strang van Hees, wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de T.H. te Delft heeft zich bereid verklaard een lezing te houden over: „Het gebruik van zwaartekracht en satellieten in de geodesie." Hierbij zal de film „The Shape of the Earth" worden vertoond. Namens het NGL: J. Rietveldt Ing., J. Koning, G. D. de Beurs. 186 va n en uit het

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 22