treffen (zie de onderste vier regels van bijlage 22), c.q. voor „louter-pachters" (c.q. hypo theekhouders), aanleggen van formulieren als in bijlage 22, met alleen maar „onderste regels", b. Voor percelen. Invulling van een speciaal ponsdocument (form. R 4) waarin, uitgaande van de reeds van voor de stemming bekend zijnde perceelgegevens, vastgelegd in een kaart SK 51, die daarom „voorbereidingskaart" ge noemd wordt (vgl. bijlage 2), opnieuw aan vullende perceelgegevens worden genoteerd (voornamelijk gegevens het werkplan betref fend, ên een code die aangeeft óf een perceel, geheel of gedeeltelijk, verpacht, verhypothe keerd, of met een servituut behept is). Deze code komt in kolom „PHS" (6871), en wel: 4 (69), verpacht, en/of 5 (70), verhypothe keerd, en/of 6 (71), met serv. belast; of nullen in 69 t/m 71, voorzover deze omstandigheden niet het geval zijn. Zie ook Bijlage 30 in het derde artikel in het volgende nummer van dit tijdschrift. Deze gegevens komen in SK 52. Tevens wor den net zoveel „eenhedenregels" genoteerd, met de daarbij behorende details (schattingsbe dragen, verwijzing naar R 20, c.q. R 16 en R 26), als er stukjes („eenheden") zijn, waarin het perceel door verschil in klassewaarde en/of gebruik (of door belasting met één of meer hypotheken, c.q. servituten), uiteenvalt. Die „verwijzing" komt óók in het „veld" P.H.S. (6871). Daarom heeft dit vier kolommen. Voor de code „P.H.S." zijn drie (6971) vol doende. Zie voorbeeld in bijlage 24 en vgl. bijlage 23. Via R 1 (E)R 1 (A) wordt verband gelegd tussen eigenaar en pachter (gebruiker), c.q. hypotheekhouder. Bij „eigen gebruik" is R 1 (A) R 1 (E). Tenslotte is in „R 4" gelegenheid nog andere „aanvullende" perceelgegevens te noteren (die dan via SK 52 verponst worden). Bijv. die betreffende de „Cultuur" (vgl. punt 48). Niet toegepast bij dit voorbeeld. N.B. „Eenhedenregels" resulteren in „eenhe- denkaarten" (SK 53). De term „eenheid" is gebruikt omdat de kaarten betrekking hebben op gegevens t.a.v. de kleinste eenheid waarin het perceel, t.g.v. verschil in omstandigheden kan worden verdeeld. In bijl. 24 zijn de reeds bekende gegevens (die door de I.B.M. in het formulier worden afgedrukt) in rechtopstaand schrift weergegeven. De in te vullen gegevens staan in schuin schrift. Aan te halen gegevens zijn met slingerlijn aangegeven. 59. Nadat alle (nieuwe) kaarten SK 41, SK 52 en SK 53 verponst zijn, en met de reeds aan wezige kaartbestanden SK 0139, 41 en 51 gecombineerd, ontstaan in de Computer, via het programma „Verwerking schattingsgege- vens", perceeltotaalkaarten (SK 54), deelto- taalkaarten (SK 55, per perceel, of perceels gedeelte; per pachter, c.q. hypotheekhouder), en, m.b.v. de verwijzing R 1 (E)R 1 (A), achternaamkaarten (SK 56), per pachter (hy potheekhouder) om in de overzichten de (achter)naam van de betrokken pachter (c.q. hypotheekhouder) bij een verpacht (verhypo thekeerd perceel(sgedeelte) afgedrukt te krij- gen. 60. Het resultaat is afgebeeld in de bijlagen 25 (naamkaart), 26 (perceelkaart), 27 („namen- R 1", analoog aan de namenlegger, zie punt 52), 28 („percelen-R 1", analoog aan de per- celenlegger), en 29 („pachtlegger", eigenlijk: gebruiksregister, want eigen gebruik wordt, evenals in bijlage 26, ook vermeld). Opgemerkt wordt dat hierbij alleen een p^cófersoverzicht is gemaakt, met de pachter (gebruiker) in het hoofd, en de gepachte percelen en perceelsge deelten in het „lichaam", onder verwijzing naar de verpachter. Het eigen R-nummer van de pachter staat in de kolom R 1 (A), de eigen R-nummers van de verpachters in de kolom R 1 (E). Men zou ook een verpachtersoverzicht hebben kunnen maken, met het R-nummer van de ver pachter in kolom R 1 (E), en die van de pach ters in R 1 (A). Hier is van afgezien omdat in de behoefte aan zo'n overzicht voorzien wordt d.m.v. de perceelkaarten (bijlage 26). Daarop staan nl. de R-nummers der pachters (c.q. hy potheekhouders) van een perceel (of perceels gedeelten) naast het R-nummer van de ver pachter (c.q. hypotheekgever)-eigenaar. Regels SK 55; R-nummer eigenaar-verpachter (of hypotheekgever) in kolom R 1 (E). R-nummers van pachters (c.q. hypotheekhouders) in ko lom R 1 (A). Eronder staat (regels SK 56) de naam van de betrokken pachter (c.q. hypo theekhouder), met, nogmaals, diens R-nummer, in de kolom R 1 (A). Op deze kaarten staat dus inderdaad het R- nummer van de eigenaar-verpachter in kolom R 1 (E), en staan die van de pachters (hypo theekhouders) in R 1 (A), zoals in een verpach tersadministratie verwacht mag worden (zie boven). 169

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 5