E.E.G.-toewijzingen structuurprojecten 1968 Uit de middelen voor structuurprojecten die voor het jaar 1968 beschikbaar zijn in het Eu ropese Oriëntatie- en Garantiefonds voor de Landbouw, afdeling Oriëntatie, heeft de Eu ropese Commissie thans besloten aan een twee de en laatste serie van 23 projecten een toe wijzing te verstrekken. Hierbij zijn zes ruil verkavelingen: t.w. Ruilverkaveling „Meeden-Scheemda" (Gr.) 724.000, Ruilverkaveling „Genemuiden" (Ov.) 724.000, Ruilverkaveling „Bommelerwaard-West" (Gld.) 1.810.000, Ruilverkaveling „Luttenberg" (Ov.) 1.129.440, Ruilverkaveling „Oirschot-Best" (N.Br.) 1.267.000,— Ruilverkaveling „Niedorperkogge" (N.H.) 1.267.000, De 23 toewijzingen leveren een totaal bij standsbedrag op van ruim 16,2 miljoen gulden. Zoals bekend werd de eerste serie projecten eind 1968 toegewezen. Nederland ontving toen t.b.v. 20 projecten bijna 11 miljoen gul den. Voor 1968 betekent zulks in totaal een bijstand van 27,2 miljoen gulden, zijnde 8,2 van de door de E.E.G. verdeelde middelen. „ING"-titel ook voor het hoger agrarisch onderwijs Nadat de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen onlangs bekend had gemaakt dat een wetsontwerp kan worden verwacht tot verlening van de titel „ingenieur Tech nische Akademie", afgekort tot „ing." voor de naam van afgestudeerden van hogere tech nische scholen, heeft minister ir. P. J. Lardi- nois (Landbouw en Visserij) thans op desbe treffende vragen van het lid der Tweede Ka mer, de heer van Rossum, geantwoord, dat hij eveneens in beginsel besloten heeft gediplo meerden der hogere agrarische scholen een ver gelijkbare titel toe te kennen. De Minister van Landbouw en Visserij zal be vorderen, dat het aangekondigde wetsontwerp binnen afzienbare tijd aanhangig wordt ge maakt. Met de belanghebbenden heeft nog overleg plaats. Over de voor de verlening van de titel en de strafrechtelijke bescherming ver eiste wettelijke voorzieningen, zal met de Mi nisters van Onderwijs en Wetenschappen en van Justitie overleg worden gepleegd. Er wordt naar gestreefd de behandeling van de wetsontwerpen ten aanzien van het hoger technisch en het hoger agrarisch onderwijs ge lijktijdig te doen verlopen. RUILVERKAVELING „HET GROOTSLAG" Indertijd dienden de gemeentebesturen van Bovenkarspel en Andijk en de afdelingsbestu ren van de Katholieke Land-en Tuinbouwbond aanvragen in tot ruilverkaveling van gron den in de Noordhollandse gemeenten Andijk, Bovenkarspel, Enkhuizen, Grootebroek, Hoog- karspel, Venhuizen en Wervershoof. Deze aanvragen kwamen voort uit de behoefte aan verbetering van de agrarische structuur. Na jarenlange voorbereiding stemden de Cen trale Cultuurtechnische Commissie en Ge deputeerde Staten van Noord-Holland in met een ruilverkavelingsplan voor een gebied van 6.115 ha. Dit plan, ruilverkaveling „Het Grootslag" geheten, is thans openbaar en zal binnenkort bij de grondeigenaren in het ge bied in stemming worden gebracht. De be spoediging van deze eindfase van voorberei ding hangt samen met de in het vroege voor jaar van 1969 terzake gedane toezegging door de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois, bij gelegenheid van diens ontmoe ting in Lutjebroek met een delegatie van land bouworganisaties. Het ruilverkavelingsgebied „Het Grootslag" wordt globaal begrensd door het IJsselmeer, de stadsbebouwing van Enkhuizen, de provin ciale weg HoornEnkhuizen en de Streekweg van Hoogkarspel naar Enkhuizen. Het noor delijke deel is een uitgesproken vaargebied; het kleinere zuidelijke deel bestaat uit het vaar- en rijgebied ten zuiden van De Streek. De bodem bestaat uit zee-afzettingen en leent zich vooral voor de bloembollen- en volle- gronds-groenteteelt. Verbetering van structuur en infrastructuur Waterstaatkundig gezien ligt het blok binnen de polder „Het Grootslag", dat behoort tot 207

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 15