N.L.F.-EXAMENS 1970 Namens het Bestuur van de Stichting NLF- examens maakt de examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1970 reglementair examens zullen worden afgenomen voor de NLF-diploma's landmeettechnicus en land meetkundig tekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden begin april, in de week na Pasen, het praktische resp. het mondelinge gedeelte in mei. Aanmelding voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1970 bij de secretaris-penning- meester van de examencommissie, Kanaalweg 3b, Delft. Het formulier is gratis bij de secre taris-penningmeester verkrijgbaar. Om tot de examens te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. het bovengenoemd formulier. b. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich gedu rende de voorgeschreven termijn (zie hier onder) praktisch heeft geoefend en de ver eiste werkstukken (zie hieronder), welke alle originele dienen te zijn, zelf heeft vervaardigd. N.B. In verband met de jaarlijks stijgende ex ploitatiekosten van de NLF-examens is door het Stichtingsbestuur in haar ver gadering van 9 oktober j.l. besloten het sinds 1965 ongewijzigde examengeld voor tekenaar en het sinds 1967 onge wijzigde examengeld voor technicus met ingang van 1970 te verhogen tot de hier onder genoemde bedragen. (Het bedrag voor het in 1971 af te nemen examen voor rekenaar is gelijk aan dat voor te kenaar.) Examen landmeettechnicus Praktijk De kandidaat dient ten minste gedurende 100 velddagen de de landmeetkunde praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: Tenminste drie door de kandi daat vervaardigde veldwer ken van eigen metingen en een volledig afgewerkte kaart (ge- kaarteerd, geïnkt, gekleurd en beschreven) van eigen of ander veldwerk. Het examengeld voor landmeettechnicus be draagt 150,bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt 50,gerestitueerd. De betrokken kandi daten zijn bij het praktische examengedeelte collectief verzekerd tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid. Examen landmeetkundig tekenaar Praktijk De kandidaat dient tenminste gedurende 100 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. Werkstukken: Tenminste één volledig afge werkte kaart (gekaarteerd, ge- inkt, gekleurd en beschreven) en een tekening van een lengte- of dwarsprofiel. Het examengeld voor het examen landmeet kundig tekenaar bedraagt 100,Examen gelden moeten vóór 1 februari 1970 worden gestort op girorekening 390479 t.n.v. de secre taris-penningmeester van de examencommissie N.L.F. te Delft. Voor verdere informatie over deze examens wordt verwezen naar het prospectus (uitgave september 1969), dat gratis kan worden aan gevraagd bij genoemde secretaris-penning meester van de examencommissie. 228 0.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 12