Gemeente Rotterdam landmeetkundigen landmeetkundige tekenaars landmeetkundig rekenaar 233 We vinden linker bouwterrein 880,13 rechter bouwterrein 870,27 1750,40 De gevraagde grootten zijn dus 880 en 870 ca. Oplossingen ontvingen we van de heren J. Boes, A. Bosman, C. M. Grootendorst, J. F. Honderdors, P. Koenis, G. A. H. Methorst, J. A. Smit, J. G. Versteeg en A. Zeilstra. Een enkele heeft antwoorden gevonden die af wijken van bovengenoemde, veroorzaakt door het afronden van tussenresultaten op twee decimalen, hetgeen altijd aanleiding kan geven tot vrij grote afrondingsfouten. Ook is er bij een grove afwijking van 2a 200 gr (96 dmgr) niet gezocht naar de oorzaak. Zij die met logaritmen in vijf decimalen hebben gewerkt, vonden ook antwoorden die niet ge heel overeenstemmen met de boven vermelde. Opgave 40 Deze keer vragen we de uitwerking van de opgave „Diverse onderwerpen" van het exa men van rekenaar NLF 1969, opgenomen op blz. 229 van deze aflevering. Uitwerkingen kunnen voor 1 januari a.s. worden ingezon den aan mej. C. A. C. Best, Waltersingel 5, kamer 137, Apeldoorn. Rectificatie In de uitwerking van opgave 38 is op blz. 160, tweede kolom onderaan vermeld: „De ge vraagde afstanden (zie figuur op blz. 158) zijn:". Bedoeld is de figuur op blz. 24 van aflevering 1. GEMEENTEWERKEN De Afdeling Landmeten van Gemeentewerken, wier werkterrein de stedelijke en landelijke agglomeratie Rotterdam annex havengebieden omvat, bestrijkt vrijwel alle specialismen binnen het vakgebied van de landmeetkundige techniek. Zij beschikt daartoe over de meest uitgebreide en moderne apparatuur, waaronder elektro- optische instrumenten en tafelcomputers. Tot de vele facetten van haar taak behoren o.a. het vervaardigen en bijhouden van topo grafische kaarten op verschillende schalen, het traceren van wegen en havenuitbreidin gen met het daaraan verbonden omzetten in matenplans, het verrichten van kadastrale metingen en metingen voor de bouw van en controle op bruggen, viaducten, tunnels, e.d. Door de toenemende omvang van al deze werk zaamheden heeft de afdeling behoefte aan a. enige met H.T.S. diploma of gelijkwaardige op leiding. b. enige met diploma N.L.F., P.B.N.A. of C.T.O. c. een met belangstelling voor de computertech niek. Diploma N.L.F. rekenaar strekt tot aanbeveling. Het salaris, liggende tussen f 603,— en f 1.532,— per maand, is afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring. Goede secunda.re arbeidsvoorwaarden Inlichtingen kunnen worden verkregen bij de heer Ir. R. J. Rienks, Chef van de Afdeling Landmeten, kamer 42 in het Stadstimmerhuis aan de Veemarkt 2, Rotterdam, tel. 010-139140, toestel 616. Sollicitaties binnen 14 dagen onder nr. 679/0998 (a, b of c) te zenden aan de chef van het Bureau Personeelvoorziening, stadhuis, Rotterdam.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 17