Door dit verschil in grootte wordt het aftrek percentage voor wegen en waterlopen 0,3% kleiner dan het in feite zou moeten zijn. Gaan wij nu even terug naar de laatste (12) overweging der rechtbank, dan zien wij dat betaling van het aftrekpercentage voor wegen en waterlopen als gerechtvaardigd wordt ge zien. Na het bovenstaande is het duidelijk dat, al hoewel niet voor elk geval afzonderlijk aan toonbaar, het aftrekpercentage in feite onge veer 0,3% groter dient te zijn. 4. Voorzover er sprake is van een vroeger gemaakte fout kan de oppervlakte van een in gebracht perceel ook te groot zijn. Krijgt een rechthebbende een door hem inge bracht en te groot berekend perceel ongewij zigd toegedeeld dan zal bij een consequente administratieve afwikkeling van de lijst der geldelijke regelingen het verschil in grootte mi nus het aftrekpercentage voor wegen en wa terlopen worden uitbetaald. In een dergelijke situatie kan alleen de plaat selijke commissie besluiten al dan niet tot uit betaling van boven genoemd bedrag over te gaan. Indien de plaatselijke commissie besluit tot uit betaling, moet dit bedrag door de gezamenlijke belanghebbenden in het blok worden opge bracht. Artikel 61 der ruilverkavelingswet zegt: Voorzover daartegen binnen de termijn en op de wijze, in het vorige artikel bepaald, geen bezwaren ziin ingebracht, staan de rechten, zo als zij op de lijst van rechthebbenden zijn om schreven en toegekend en de uitkomsten van de schattingen vast. Blijkens het vonnis van de rechtbank te Gro ningen kan uit het vaststaan van de lijst van rechthebbenden en de uitkomsten der schat tingen niet worden afgeleid dat daarmede ook de grootte van de in de lijst opgenomen per celen vaststaat. (Zie overwegingen 6 en 10.) De rechtbank is van mening dat in het geval van een vroeger gemaakte fout de lijst van rechthebbenden t.a.v. de grootte der percelen niet bindend is. Ik zou mij zelfs kunnen verenigen met een nog wat vrijere interpretatie. Voor zowel positieve als negatieve verschillen in de grootte, uiter aard met inachtneming van het aftrekpercen tage voor wegen en waterlopen en art. 13 gronden, geen verrekening toe te passen, in dien: a. iemand zijn gebruiksperceel ongewijzigd krijgt toegedeeld; b. geen recente kadastrale opmeting aanwe zig is; c. er geen grenskwesties met aanliggende eige naren bestaan; d. na onderzoek van de plaatselijke commis sie gebleken is dat voorzover zulks is na te gaan er geen wijziging van de gebruiksbegren- zing heeft plaats gehad. Overigens behouden belanghebbenden het recht om bezwaar te maken, indien in de lijst der geldelijke regelingen is verrekend in af wijking van hetgeen ex art. 61 der wet is ko men vast te staan. LANDBOUWHOGESCHOOL WAGENINGEN Technisch (hoofd)assistent 254 Aan het Laboratorium voor Landmeetkunde bestaat een vacature voor De werkzaamheden bestaan uit het vervaardigen en afwerken van metingstukken. Het einddiploma van de kadastrale cursus C.T.O. of gelijkwaardige opleiding wordt als eis gesteld. Kadastrale ervaring strekt tot aanbeveling. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en erva ring, tot max. 1272,— bruto per maand. Sollicitaties te richten aan het Hoofd van de afde ling Personeelszaken van de Landbouwhogeschool, Salverdaplein 10, Wageningen.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 14