Impressies van het 5e NGL-congres ting NLF-examens, de Vereniging van Tech nische Ambtenaren van het Kadaster, de Ver eniging van Landmeetkundigen en de Vereni ging van de Meetkundige Dienst van de Rijks waterstaat; alsmede de directie en leraren van de Hogere Technische School voor de Bouw kunde te Utrecht, vertegenwoordigd door de heren ir. De Boer, mr. ir. Witvliet en de heren Aukema en Klein Rouweler. Tenslotte werden begroet de heer ing. Schrik- kema als vertegenwoordiger van het Neder lands Instituut van Register-Ingenieurs; mede oprichters en oud-bestuursleden van het NGL; oud-redactieleden en oud-wetenschappenlijk adviseur van Geodesia. Over de contacten met de Nederlandse Land meetkundige Federatie en de fusiegedachte, die in de afgelopen twee jaar onderwerp van be spreking is geweest, sprak de heer De Bruin aldus: "In dit licht zal ik nog wat nader ingaan op de fusiegedachte, zoals die is neergelegd in het rapport van de studiecommissie. Wat is er allemaal al gebeurd en hoever zijn we geko men? In 1967 bracht een commissie van ad vies, ingesteld door het hoofdbestuur van de NLF, een rapport uit, genaamd: „De NLF en haar toekomst". Dit rapport bracht de bestu- Op 19 en 20 september 1969 werd het vijfde NGL-congres wederom in Arnhem gehouden. Werden op de vier voorgaande congressen le zingen gehouden met een centraal thema; deze keer was dat niet zo zeer het geval. Wel bleek bij alle lezingen duidelijk de ontwikkeling van de techniek. Dit echter niet alleen bij de le zingen maar vooral ook weer op de grootse tentoonstelling van landmeetkundige instru menten met maar liefst 27 standhouders. Op 19 september, tijdens de aankomst van de 650 congresgangers in „Musis Sacrum", werd door de congrescommissie eerst een kopje koffie aangeboden. Om 10.30 uur, na de ken nismaking en een eerste, vluchtig bezoek aan de tentoonstelling, verrichtte de voorzitter van het Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde, de heer B. M. de Bruin, de opening van het congres. Allereerst heette hij de dames welkom, waar voor weer een voortreffelijk programma door het damescomité (mevr. Benda, Schrikkema en Tijsmans) was samengesteld; ir. G. A. van Wely, wetenschappelijk adviseur van de re dactie van Geodesia en tevens voorzitter van het forum en vervolgens de heren ir. Claessen, ir. Rietveld, ir. Hoek, de heer Burky, ir. De Munck, dr. ir. Bogaerts en dipl.-ing. Von Morvay. Verder richtte de heer De Bruin een speciaal woord van welkom tot de besturen van de NLF, de Nederlandse Vereniging voor Foto- grammetrie, de Vereniging van Civiel-landme- ters en Geodetisch Ingenieurs, de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, de Stich- 255 De heer De Bruin tijdens zijn openingsrede. "Musis Sacrum"

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 15