ren van de NLF en het NGL om de tafel, om dat de visie hierin weergegeven beide besturen aanspraak. Het was ook op dat moment ac tueel omdat al gauw duidelijk werd dat de opheffing van de NLF en de oprichting van één ingenieursvereniging de bundeling van de beoefenaren der landmeetkunde naar een verre toekomst zou verschuiven, of zelfs door aansluiting bij het K.I.V.I. geheel on mogelijk zou maken. Een studiecommissie bestaande uit vertegen woordigers van elk der zes landmeetkundige verenigingen (fotogrammetrie is ook landme ten), werd gevraagd een rapport op te stellen, waarin deze bundeling van krachten nader uitgewerkt zou worden. Dit rapport is U door Uw vereniging, voorzien van een commentaar en een gewijzigde financiële opzet, toegezon den. De bij de NLF aangesloten verenigingen heb ben ook nog een enquête gehouden onder hun leden. De uitslag daarvan is mij nog niet be kend. De voorzitter van de NLF heeft in zijn afscheidsrede dit voorjaar gezegd, dat de land meetkundigen in Nederland varen in zes af zonderlijke bootjes, die in groepjes van drie voortgetrokken worden door een eigen sleep boot. Hij wil overstappen in één grote boot, en die zó inrichten dat iedereen zich erin thuis- voelt. Het is aan U, dames en heren, om in de komende maanden te beslissen of we de ruw bouw van dit schip te water kunnen laten. Aan de afbouw en de proefvaart zullen hoge eisen worden gesteld. Het NGL-bestuur en de aangesloten vereni gingen hebben de federatieve vorm die als alternatief genoemd wordt, van de band ge wezen. Wij achten het niet zinvol om aan de schepen die er al varen een negende hospitaal kerkschip toe te voegen, waarop we dan een 256 Tijdens de lunch. Aandachtig gehoor. Het forum - V.l.n.r. de heren ir. W. A. Claessen, ir. M. Hoekir. G. A. van Wely, de heer W. C. Burky en ir. H. Rietveld. De gemeenschappelijke lunch.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 16