aantal studiedagen en dit congres met deze tentoonstelling zullen houden. De accomo- datie op de sleepboot is te goed om voor deze tussenoplossing te kiezen. Dames en heren, ik ben mij er van bewust, dat in de komende maanden over dit rapport nog in allerlei stijlen zal worden gediscussieerd, maar ik hoop dat U de mogelijkheden van de ze tijd niet uit het oog zult verliezen." Tenslotte sprak de voorzitter: „Ik hoop dat de sprekers U zullen inspireren, dat U op de tentoonstelling niet met angst, maar met vreugde de ontwikkeling van de techniek zult volgen en dat U verder zult ge nieten van de geneugten van deze samenkomst. Met deze wens verklaar ik het 5e NGL-con- gres en de bijbehorende tentoonstelling voor geopend." Hierna volgden de eerste twee inleidingen door ir. W. A. Claessen over: „De voerstraal- methode" en ir. M. J. Hoek over: „Probleem analyse van computertechnische en meettech- nische facetten van leidingenregistratie. De volledige tekst van deze en andere op dit congres gehouden lezingen zal hierna in dit tijdschrift worden gepubliceerd. Na de lunch, waaraan ruim 300 congresgan gers deelnamen, spraken de heren ir. H. Riet veld over: „De wegontwerper en de compu ter" en de heer W. C. J. Burky over: „Land meetkunde in de olie-exploratie". Na de theepauze werd er gediscussieerd met een forum, gevormd door de vier inleiders van deze eerste congresdag, onder leiding van ir. G. A. van Wely, over de behandelde onder werpen aan de hand van in de pauze schrifte lijk ingediende en tijdens de discussie gestelde vragen. Een verslag van deze discussie zal in Geodesia worden opgenomen na de publikatie van de inleidingen. Om ongeveer half zes sloot de heer De Bruin, na de sprekers en de voorzitter van het forum te hebben bedankt, het wetenschappelijk ge deelte van deze dag. Enigszins verlaat keerden de 85 dames tegen zessen terug in "Musis Sacrum". 's-Morgens, na de opening van het congres bijgewoond te hebben bezochten ze het nieuwe stadhuis van Arnhem. Na de lunch gebruikt te hebben in restaurant "De Wildwal" te Rheden, vertrok ken ze naar het instituut "Henricus" te Nij megen. Dit interessante bezoek aan het insti tuut voor visueel gehandicapte kinderen was, op de thee in „De Piasmolen" na, de laatste activiteit van de eerste dag van het damespro gramma. 's-Zaterdagsmorgens vertrokken de dames naar Zutphen, waar met grote interesse de unieke bibliotheek van de Walburgkerk werd be zocht. Het diner-dansant was vanwege het lustrum nog grootser dan vorige jaren. Voor een zeer plezierige afwisseling zorgden behalve het „Gooiland Kwartet" ook vooral „De Speel- luden". Een welgeslaagde avond. De volgende morgen spraken de heren ir. J. C. de Munck over: „Recente instrumentele ont wikkelingen in de landmeetkunde"; dr. ir. M. J. M. Bogaerts over: „Een nieuwe zelfre- ducerende basisafstandmeter met automatische registratie" en dipl.-ing. C. von Morvay over: „Vermessung von Anschlussbauwerken in stark übersiedelten Gebieten". Vooral ook op de tweede dag werd de tentoon stelling bijzonder druk bezocht. Er kan op een imposant en geslaagd congres worden terug gezien. B.N. 257 De dames voor het vertrek. Discussie op de tentoonstelling.

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 17