Bij het afsluiten van de 11e jaargang Met dit decembernummer wordt de 11e jaar gang van Geodesia afgesloten. Wij hopen dat ons tijdschrift ook in dit jaar weer een bijdrage heeft mogen leveren ter verbreding van de kennis der landmeetkunde. Als dit zo is, dan is dat zeker niet in de laatste plaats te danken aan de bijdragen in de vorm van artikelen, die wij van verschillende zijden ontvingen. Wij zijn van mening dat naast de meer theore tische artikelen, ook voor de meer "beschrij vende", namelijk die welke dienen ter uitwis seling van ervaringen in de landmeetkunde, een plaats moet worden ingeruimd. Wij dan ken hen die dit het afgelopen jaar deden zeer en willen anderen opwekken om dit ook eens te doen. Van de diensten van onze wetenschappelijk adviseur hebben wij zeer gaarne gebruik ge maakt. Zijn adviezen zijn voor ons van grote waarde; wij danken ir. G. A. van Wely dan ook bijzonder voor het vele werk dat hij voor Geodesia doet. Zoals velen van U reeds op de jaarvergadering van de vereniging TAK of tijdens het congres te Arnhem in september j.l. hebben vernomen, zal mei. C. A. C. Best met ingang van 1 ja nuari a.s. de redactie van Geodesia gaan ver laten. Een lange staat van dienst zal zij hiermee af sluiten. Immers, vanaf de stichtingsdatum van het Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde heeft zij als lid van de redactie meege werkt aan de totstandkoming van de tot nu toe verschenen elf jaargangen van Geodesia. Maar ook daarvóór heeft zij geruime tijd deel uitgemaakt van de redactie van een van de voorlopers van Geodesia het orgaan van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster. Het is U allen bekend, met hoeveel plezier zij deze taak heeft vervuld. Daarnaast was het voor bestuurs- en redactieleden een genoegen met haar te kunnen samenwerken. Haar en thousiasme werkte inspirerend, niet alleen op ons, maar ook op al degenen, die zij ervan wist te overtuigen, hun kennis en ervaring in een artikel vast te leggen en via publikatie in Geo desia aan de beoefenaren van de Landmeet kunde beschikbaar te stellen. Met het bestuur van het NGL betreuren wij het een zo ervaren collega uit ons team te moe ten missen. Wij danken mej. Best hartelijk voor wat zij voor Geodesia heeft gedaan. Als opvolger van een zo illustere voorgangster te fungeren is niet eenvoudig. Hiertoe is als nieuw redactielid namens de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster geko zen de heer P. Groenewoud. De heer Groene- woud is werkzaam bij de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster te Zwolle. De redac tie wenst haar nieuw lid bij de uitoefening van zijn functie veel succes toe. Tenslotte willen wij U prettige Kerstdagen toewensen en in het komende jaar, zowel voor Uw werk alsook voor Uw persoonlijk leven: veel wijsheid en voorspoed. DE REDACTIE 259

(NGT) Geodesia | 1969 | | pagina 19