LANDMEETKUNDIG TEKENAAR De staat 73 kan vervallen als de binnengekomen akten rechtstreeks op de perceelkaart en alge mene naamwijzer worden geboekt, een hande ling die slechts enkele minuten per akte vergt. Wordt een gedeeltelijk perceel overgedragen, dan gaat, na overboeking, een kopie van de perceelkaart met een kopie van de akte naar de landmeetkundige dienst. De inboeking van borderellen geschiedt eveneens rechtstreeks op de perceelkaart, waarbij in een oogopslag te zien is of hypotheekgever en eigenaar dezelfde persoon is. De staat 75 met zijn 44 kolommen, die behalve de grootte van de verwijzing niets bevat dat niet elders in de boekhouding te vinden is, behoort eindelijk tot het verleden. Wat er voor in de plaats komt? De nieuw aangelegde perceelkaarten, tezamen met afdrukken van de vervallen perceelkaarten (waarop over en weer de verwijzing is aange bracht) worden overgelegd en in de boekhouding verwerkt. Een kopie van de nieuwe toestand op het plan gaat daarbij en kan op het zoge naamde netteplan worden geplakt voor zolang nog geen nieuwe kopie van dat plan beschik baar is. De kadastrale boekhouding is daarmede elk uur van de dag volledig bijgewerkt. Van elke nieuwe perceelkaart wordt een kopie toegezonden aan de eigenaar met daarbij een kopie van de figuratie van het perceel. Aan de gemeentebesturen worden tegelijk met het ge meenteplan kopieën van de nieuwe en gewij zigde perceelkaarten toegestuurd; daarmede kunnen zij de vervallen kaarten uit hun admini stratie lichten. De erbij behorende afschriften van de algemene naamwijzer worden aan de achterzijde voorzien van naam en adres. De hulpkaart nr. 78 is overbodig geworden. Een automatische tekentafel, gevoed door de pons band met coördinaten, geeft desgewenst een overzicht van de huidige en vroegere toestand van de percelen op elke schaal en in de ge bruikelijke kleuren, dat na gebruik wordt ver nietigd. Indien met deze schets een discussie over deze zaken op gang komt, is er mogelijk enige kans op inspraak, vóórdat beslissingen worden ge nomen, waarop geen weg terug meer mogelijk is. Gaarne komen wij ten behoeve van de Landmeetkun dige afdeling van de dienst voor Openbare Werken in contact met kandidaten voor de functie van De te benoemen ambtenaar moet in het bezit zijn van het diploma N.L.F.-tekenaar, dan wel de C.T.O.- of gelijkwaardige opleiding hebben gevolgd. Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, kan een salaris worden geboden tot maximaal 1.272,- per maand. De gebruikeljke regelingen voor vergoeding van ver plaatsingskosten, reis- en studiekosten, ziektekosten (I.Z.A.) etc. zijn van toepassing. 23 Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatiebrief binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan Burgemeester en Wethouders van de gemeente Leeuwarden, met in de linker bovenhoek van de enveloppe nr. OW 69/11.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 23