landmeetkundig! tekenaar (n.l.f.-examen) landmeettechnicus meetassistent topografisch tekenaar .......i stedebouwkundig tekenaar (loi-examen) BOEKAANKONDIGINGEN Jaarverslag 1968 KNHM leidsche onderwijs instellingen bon DISCUSSIENOTA „KERNRECONSTRUCTIE" Van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij ontvingen wij de discussienota „Kern reconstructie", die op haar jaarvergadering te Utrecht op 12 september 1969 is gepubliceerd. Een studiecommissie heeft de methoden en er varingen rondom de agrarische ruilverkaveling vergeleken met de methoden en ervaringen rondom de stads- en dorpsreconstructie. De brochure bestaat uit drie delen: aDe inleiding „De stad leert van het land" waarmede ir. J. Ph. L. Petri op de jaarverga dering 1969 de discussievoorstellen omtrent een nieuwe methode introduceerde. In deze inleiding worden de relaties met de „char mante moeder", de methodiek van de agra rische ruilverkaveling, duidelijk aangetoond. b. De voorgestelde nieuwe methode welke ter discussie, toetsing en verbetering wordt aan geboden. c. Een korte samenvatting van de algemene problematiek van de stads- en dorpskern. Exemplaren van de discussienota „Kernrecon structie" zijn verkrijgbaar bij de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij, Lovink- laan 1, Arnhem, postrekening 817371. De prijs bedraagt 5, P.G. In het verslag over 1968 van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij, dat wij on langs ontvingen, is onder meer het volgende vermeld: Het financiële verslag, het verslag van de Direc tie over de binnen- en buitenlandse werkzaam heden, enkele nieuwe technische ontwikkelingen waaronder het automatisch tekenen van kada strale kaarten, de toepassingen van luchtfoto grafie en de leidingenregistratie; vier voorbeel den uit de praktijk van het verslagjaar t.w.: de Brabantse Bieschbosch, sportcentrum „De Timp" te Assen, het Veerse Meer en de ver betering in de waterhuishouding van Oost- Nederland. Tenslotte wordt een overzicht ge geven van de afdelingen van de Vereniging en de adressen van de kantoren. Het 55 pagina's tellend boekwerkje, voorzien van vijf prachtige kleurenillustraties, maakt een zeer verzorgde indruk. P.G. 27 (n.l.f.-examen) loi-examen, onder toezicht van een rijksgecommitteerde De LOI heeft voor deze beroepen moderne, schriftelijke opleidingen. Dat betekent een voorsprong op de vak wereld die zich daarover „nog niet beraden heeft". Dievoorsprong kunt u tot de uwe maken. Stuurvandaag nog de ingevulde bon. Dan sturen wij u onmiddellijk vrijblijvend alle inlichtingen over de opleiding waarvoor u belangstelling hebt. instellingen zonder winstdoel erkend door de Inspectie van het Schriftelijk Onderwijs m.m.v.het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Leiden, Zijlsingel 's avonds of in het weekend een studiegids aanvragen: bel (01710) 318 44* of 3 47 44* stuur mij zonder enige verplichting alle informatie over de cursus: me), dhr. straat: woonplaats: uitknippen en als brief of op een briefkaart verzenden 126

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 27