BERICHTEN VAN EN UIT HET NGL Op 21 november jl. had te Amsterdam de jaar vergadering van de Vereniging van Landmeet kundigen plaats. De samenkomst werd, zoals reeds enkele jaren het geval is geweest, gehou den in hotel „Krasnapolsky", waar zich tegen tien uur een groot aantal leden verzamelden. Met een aan de landmeetkunde ontleende nauwkeurigheid opende de voorzitter om pre cies tien uur de vergadering. De vaste agendapunten werden in een betrek kelijk vlot tempo afgehandeld. Voor wat betreft de bestuurssamenstelling werden de collega's De Bruin en Van Eek herkozen. In de vakature W. Clay werd de door het bestuur voorgestelde kandidaat, collega W. de Ruiter uit Goes, met algemene stemmen gekozen. De voorzitter zei het te betreuren dat collega W. Clay zich ge noodzaakt heeft gezien, zijn taak neer te leggen. Hij sprak onder dankzegging voor de bewezen diensten hierbij tevens de wens uit, dat de oor zaak, waardoor collega Clay tot deze stap werd gebracht, spoedig tot het verleden mag beho ren. Na de pauze werd door de voorzitter aan de orde gesteld het NLF - NGL rapport. Uit de geanimeerde discussie die op de inleiding van de voorzitter volgde en tot ver na het middaguur voortduurde, bleek weer eens hoe zeer de toekomst van de landmeetkundige ver enigingsstructuur de leden van de WL ter harte gaat. Naast wat gematigde geluiden wa ren zeer enthousiaste geluiden hoorbaar. Over het algemeen toonde men zich niet weinig verbaasd, toen bekend werd dat een uit de NLF-kringen ontsproten initiatief dat in eerste instantie via het zg. „kameelrapport" aan onze leden werd overgebracht in deze zelfde kringen is vastgelopen; een verbazing, welke doorklinkt in de als resultaat van de discussie met algemene stemmen aangenomen resolutie van de volgende inhoud: „De Vereniging van Landmeetkundigen, in vergadering bijeen, spreekt er haar verbazing over uit dat de door de NLF op gang gebrachte besprekingen over de landmeetkundige ver enigingsstructuur in Nederland nu reeds, als gevolg van de reacties in NLF-kringen, als irreëel aangemerkt moeten worden. De Vereniging betreurt dit zeer. Zij machtigt het bestuur ieder serieus voorstel om de ver enigingsstructuur te vereenvoudigen, te steunen en zo nodig zelf stappen in deze richting te nemen c.q. voor te bereiden". Na een zo levendige woordenstrijd liet het ge zelschap zich de lunch bij de fa. Harkema op de Nieuwendijk goed smaken. In een gezellige omgeving en een goede sfeer werden bij deze gelegenheid weer heel wat her inneringen opgehaald. Het is bij de Vereniging van Landmeetkundi gen een goede gewoonte om de jaarvergadering te besluiten met een lezing of een excursie over een theoretisch of praktisch aspect van ons vak. Dit jaar had het bestuur hiertoe als spre ker uitgenodigd de heer Bos, chef van de afde ling Kartografie van de ANWB. Het onderwerp van zijn lezing luidde: „Wat is en wat doet de afdeling Kartografie van de ANWB". In een ruim een uur durend betoog werd het de aanwezigen duidelijk, hoe vanaf de verstrekking van de eerste kaart in 1883, nu in nog steeds groeiende oplagen en in een zich nog steeds uitbreidende verscheidenheid, door deze afdeling kaarten werden en worden vervaardigd. Het gesproken woord werd over vloedig geïllustreerd door de vertoning van een serie dia's. In een pauze werd de gelegenheid geboden om de producten, waaronder enkele „historische" specimina, te bekijken. Na deze pauze heeft de heer Bos, daarbij geassisteerd door de heer Amman, chef van de tekenkamer van de ANWB, nog vele vragen beantwoord. Tot slot sprak de voorzitter de dank van de aanwezigen uit voor hetgeen de heren Bos en Amman op deze middag hebben gebracht. J. v. E. Na enig overleg bleek het mogelijk een rayon bijeenkomst in Rotterdam te beleggen. Wij vonden de heer S. C. Hoos, Chef teken afdeling van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat in Delft bereid om op vrijdag 6 februari 1970 in de cantinezaal van het Stadstimmerhuis, Veemarkt 2 te Rotterdam (in gang Hugo de Grootstraat), voor ons te komen spreken over: de invloed van automatisering op het werk van de tekenkamer. Aanvang: 20.00 uur. Er zal een opsomming worden gegeven van die handelingen, die reeds zijn of misschien nog kunnen worden geautomatiseerd. Er zal worden uiteengezet hoe de werken dan 29 Jaarvergadering Vereniging van Landmeetkundigen Regionale bijeenkomst Zuid-Holland

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 29